'Rockçı İmam'a vize engeli

Antalya'nın Kaş ilçesinde ''Rockçı İmam'' olarak tanınan Ahmet Muhsin Tüzer, şubat ayında konser vermeyi planladığı Suudi Arabistan'dan vize alamadı.

DHA 05.01.2015 - 11:05

'Rockçı İmam'a vize engeli

Kaş'a bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nin imamı olan ve 2013 yılında arkadaşlarıyla ’FiRock’ müzik grubunu kuran Ahmet Muhsin Tüzer, 18 Şubat’ta Suudi Arabistan’ın Cidde şehrindeki Dar Al- Hekma Üniversitesi’nde konser hazırlıkları yaparken, vize engeliyle karşılaştı.

İlk konserini Kaş’ta veren Ahmet Muhsin Tüzer, sonrasında tanıştığı ve aralık 2014’te Müslümanlığı seçen Catherine Christer Roberta Hennix’in daveti üzerine gittiği ABD’de de geçen yıllarda sahneye çıktı.

Aslen İsveçli olan matematik profesörü Hennix’in daveti üzerine bu kez Cidde’ye gitmeye hazırlanan Rockçı İmam Ahmet Muhsin Tüzer’e, Suudi Arabistan’ın vize vermediği belirtildi.

''ÇOK ACI VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR TABLO''

Sebebini henüz bilmediği olay karşısında şaşırdığını söyleyen Tüzer, "Müslüman olmayan ABD’de 2 defa konser verdim. Bir İslam ülkesi olan Suudi Arabistan’ın bana vize vermemesi gerçekten düşündürücü. Müslüman bir ülkede, Müslüman bir sanatçının konser vermesinin engellenmesi çok acı ve düşündürücü bir tablo. Karara saygı duymaktan başka yapacağım bir şey yok" dedi.

Sayfa Yükleniyor...