Rock’n Coke coşkusu başlıyor

Müzikseverlerin aylardır heyecanla beklediği, bu yıl altıncısı düzenlenen Rock’n Coke Festivali başlıyor!

15.07.2009 - 16:13

Rock’n Coke coşkusu başlıyor

İstanbul Park’ta kurulan Festival gelen ziyaretçilerle renkleniyor. Linkin Park, The Prodigy, Kaiser Chiefs ve Nine Inch Nails gibi müzik dünyasının devlerini ağırlayacak olan Rock’n Coke’un ilk performanslarını bu akşam Coca-Cola zero Sahnesi’nde Bora Uzer ve DearHead gerçekleştirecek.

Coca-Cola tarafından Pozitif organizasyonu ile düzenlenen Türkiye’nin en büyük açık hava müzik etkinliği Rock’n Coke Festivali kapılarını altıncı kez ziyaretçilerine açıyor. Bu sene eğlence 17 Temmuz 2009 akşamı Coca-Cola zero Sahnesi’nde Bora Uzer ve DearHead performansıyla başlayacak.

17 – 19 Temmuz 2009 tarihleri arasında İstanbul Park’ta kurulan 15 bin kişi kapasiteli kamp alanında konaklayacak ziyaretçiler festival boyunca müziğe ve eğlenceye doyacak. Festivalcileri Rock’n Coke’ta bu yıl da müzik dolu bir haftasonu bekliyor. Rock’n Coke, biri ana sahne, diğeri Coca-Cola zero sahnesinde gerçekleşecek konser ve DJ performansları, aktiviteleriyle bu yaza yine damgasını vuracak. On binlerce müziksever festivalin ana grupları Linkin Park, The Prodigy, Kaiser Chiefs, Nine Inch Nails’ın heyecanla beklenen konserleri için nefeslerini tutmuş beklemeye başladı. Festivalciler bu grupların yanı sıra Juliette Lewis, Jane’s Addiction, Howling Bells, D2, Cold War Kids, Duman, Aylin Aslım, Emre Aydın, The Twelves ve Hayko Cepkin gibi ilgi çeken isimlerin vereceği konserlerle bu hafta sonu gerçek bir müzik ziyafeti yaşayacak. Coca-Cola zero Sahnesi’nde de Gece, Wufi, The Twelves (DJ Set), FOMA, Agentorange, Sattas, Proudpilot, Fuat, Post Dial, FairuzDerinBulut, Bora Uzer, DearHead, Mabbas vs Style-ist ve son olarak alternatif müzik dünyasının en yeni ve en büyük yıldızlarından Santigold’un yer aldığı bir program gerçekleştirilecek.

Nine Inch Nails Nine Inch Nails

İstanbul Park’ta kurulan festival alanında festival süresince katılımcıların iyi vakit geçirebilmeleri ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için her şey düşünüldü. Kamp alanındaki eğlence ve alışveriş merkezleri, yiyecek ve içecek standları, otopark, uzman doktorların görev yapacağı bir gezici hastane, lunapark ve internet cafe festivalcilere 3 gün boyunca 24 saat hizmet verecek.

Festivalin sponsorları arasında yer alan Vodafone, Garanti Bankası, Toyota, Apple, Anadolu Sağlık Merkezi, Efes Pilsen, Eti ve Power FM standlarında bir birinden renkli ve cazip etkinlikler müzikseverleri bekliyor.


FESTİVALDEN NOTLAR
Rock'n Coke, 14'ü yabancı 26 grup ağırlayacak. 300'den fazla müzisyenin sahne alacağı festival, İstanbul Park'ta 80 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek. Alanda 15 bin kişilik kamp alanı bulunacak. 70 kişilik bir izci ekibi katılımcılara yol gösterecek.

Festival alanında 18 mağazalık çarşı alanı, yiyecek ve içecek stantları ile 17 farklı yiyecek noktası, 165 mobil tuvalet, 24 el-yüz yıkama ünitesi, engelliler için 4 tuvalet ve özel bir platform, 10 yataklı hastane, tam teşekküllü bir laboratuvar, bir dijital röntgen otobüsü ve 4 ambulans hizmet verecek.

Festival süresince 100 kişilik sağlık ekibi de 24 saat görev yapacak. Festival alanına ulaşım için 10.00-22.00 saatleri arasında İETT otobüslerince sefer düzenlenecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...