NTV

Rojin: Serdar Turgut'unki uçkur aşkı!

Türkiye

Kendisi için “Dağa kaldırır, seks kölem yapardım” diyen Serdar Turgut’un özrünü kabul etmeyen Rojin, “Ağzı salyalı, erkek edebiyatının fütursuz cümleleri tüylerimi diken diken ediyor. Ne kadar uçkur aşkı varmış” dedi.

Akşam gazetesi yazarı Serdar Turgut, köşesinde kaleme aldığı bir yazıda “Dağa kaldırır, seks kölem yapardım” dediği Kürt şarkıcı Rojin’den özür diledi.

İlişkili Haberler


Hürriyet gazetesine konuşan Rojin, Serdar Turgut ‘un özür dilemesini değerlendirdi.

Kendisine yapılanın, tüm kadınların meselesi olduğunu söyleyen Rojin, şöyle konuştu:

“Bir kadın sanatçı olarak küfrün öznesi haline getirildiğim için utanıyorum. Ama dünyaya böyle bakan erkekler utansın. Serdar Turgut'un benden özür dilemesinin yararı yok. Çünkü geri dönüşü yok.

Serdar Turgut, nasıl bir ülkede yaşadığını bilmiyor mu? Öfkeli, kemik bir fanatik genç hayranım kendisine bir şey yapsa ne olacak, nasıl açıklanacak?

Serdar Turgut'unki, Kürt açılımına öfkenin saldırısı. Amaç, açılım sürecine olan öfkesini, kişilerden çıkarmak. Barış sürecine ve Kürtlere öfke dolu, ırkçı bir yazı. Ajda Pekkan'a bunu yapabilir mi?

Beni etnik kimliğimle, kadınlığımla aşağılıyor. Üstelik karısı Rana'yı da aşağılıyor. Açılıma karşı olan en radikal kafatasçılar bile sürece ilişkin görüşlerini belirtirken, Kürt kadınıyla ilgili tanımlarda son derece dikkatli davranır. İlk kez bu kadar fütursuz ve dengesiz bir çıkış, Serdar Turgut'tan geldi. Yazısının sonuçlarını göremedi, düşünemedi. Yaptığı espri, mizah, şaka değil.

Serdar Turgut, birçok yazısında benden bahsetti. Bir yazısında ‘Rojin'in mutlu olacağı bir Türkiye istiyorum. Yeter ki Rojin mutlu olsun’ demişti. Bana takıntısı var. Beğeninin ifadesi naif ve zarif olur.

Ağzı salyalı, erkek edebiyatının fütursuz cümleleri tüylerimi diken diken ediyor. Bir yazarın, sokaktaki lumpenden farkı olmalı. Serdar Turgut'un ne kadar doxin (uçkur) aşkı varmış.

Eğer Serdar Turgut'a açtığım 100 bin liralık tazminat davasını kazanırsam, doxin özürlülerin tedavisini yapan bir sağlık birimine bağışlayacağım.”