Royal Filarmoni İstanbul'a geliyor

İngiliz Royal Filarmoni Orkestrası, 18 Aralık'ta İstanbul'da Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi'nde bir konser verecek.

13.12.2011 - 23:47

Royal Filarmoni İstanbul'a geliyor

Sir Thomas Beccham tarafından 1946 yılında kurulan The Royal Philharmonic Orchestra, Londra merkezli bir İngiliz orkestradır. 1912 yılında Amerika’da konser veren Londra Senfoni Orkestrası’ndan sonra, 1950 yılında Amerika’ya turneye çıkmıştır. 2009 yılında orkestranın şefliğine başlayan Charles Dutoit, günümüzde de görevine devam etmektedir.

The Royal Philharmonic Orchestra, klasik müzik dışında pop, rock müzik türlerinde çalışmalar yaptı. Pink Floyd, Oasis, Queen, George Michael, Sting, ABBA gibi ünlü isimlerin albümlerinde de orkestral düzenlemeler yaparak yer aldılar. The Royal Philharmonic Orchestra ‘Royal Orchestra and Kings of Rock’ adı altında Moskova’da 2011’in Ocak ayında 2 dev konser gerçekleştirmiştir. Bu organizasyonda Sting, Queen gibi ünlü isimlerle sahne aldılar.

The Royal Philharmonic Orchestra Türkiye’de 19 Ekim 2006 yılında Cemal Reşit Rey’ de sahne aldı. Ayrıca, 20 Temmuz 2010’da Bodrum’da düzenlenen 6. Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde devlet sanatçısı ünlü piyanist İdil Biret eşliğinde, açılış konseri verdiler.

18 Aralık 2011 Pazar günü Royal Filarmoni Orkestrası, Grzegorz Nowak’ın şefliğinde, solist Chloe Hanslip eşliğinde vereceği konser ile Bahçeşehir Kültür Merkezi’nin açılış töreninde sahne alacak. Royal Filarmoni Orkestrası şef ve solist ile beraber 80 kişilik ekip sahne alacak.

Royal Filarmoni Orkestrası
Tarih: 18 Aralık
Saat: 20:00
Yer: Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi, İstanbul

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...