Escape to Music konserleri kapsamında Avea bu kez, dünyaca ünlü bir ismi daha İstanbul’a getiriyor.

Avrupa’da fırtına gibi esen İspanyol Russian Red, Radyo eksen sponsorluğunda ilk kez Türkiye’ye gelerek müzikseverlere eşsiz bir ziyafet yaşatacak.

İspanya’da “Yılın ihtilali” olarak anılan Russian Red, 13 Ocak tarihinde Garaj İstanbul’da, The Sun The Trees ve I Hate You But I Love You gibi birbirinden keyifli parçalarını seslendirecek.

Folk-pop-rock üçlemesini bir araya getirerek farklı bir tarz yaratan Russian Red, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek dünyanın en kapsamlı şarkı yarışması 2012 Eurovision’da İspanya’yı temsil edecek.

1985 Madrid doğumlu Lourdes Hernandez’in, İngiliz Brian Hunt ile tanışmasıyla başlayan “Reason”, “The Night of the Paper” ve “Sadie” gibi parçaların yer aldığı ancak piyasaya sunulmayan ilk demo albümüyle hayata geçti. Adını Hernandez’in genellikle kullandığı rujdan alan Russian Red, İspanyol indie türünde tanınmaya başladı. 2007 yılında 60’dan fazla konserde performans sergileyen sanatçı, 2008’de piyasaya ilk sunulan albümü “I Love Your Glasses”i hazırladı.

İspanya’nın önde gelen gazetelerinden El Pais’in ünlü köşe yazarı Alfonso Cardenal’in “Yılın İhtilali” larak tanıttığı Russian Red, Mayıs 2011’de ikinci albümü Fuerteventura’yı hayranlarıyla buluşturdu.