Rüşveti trafik polisinin karısı ortaya çıkardı!

İstanbul'da bir trafik polisinin aşırı harcamaları nedeniyle eşi ihbarda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı. Minibüs ve hafriyat kamyonu sahiplerinden alınan parayla rüşvet havuzu oluşturulduğu ve polisler arasında paylaştırıldığı ortaya çıktı.

Haberler - NTV Haber 03.04.2016 - 02:13

Rüşveti trafik polisinin karısı ortaya çıkardı!

"Trafik polisi olan eşim rüşvet alıyor" diyerek savcılığa şikayet etti. 7'si trafik polisi, toplam 46 kişi hakkında rüşvet almak ve vermekten istanbul'da dava açıldı.

20 yıllık evli, 4 çocuk annesi kadın, eşinin yüksek harcamalarından şüphelenerek ihbarda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı. Kadının trafik polisi eşi M.B. teknik takibe alındı.

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Küçükçekmece Trafik Tescil Büro'da çalışan M.B., 6 polis ve rüşvet verdiği öne sürülen kişiler hakkında iddianame hazırladı. İddianameye göre polisler, rüşvet karşılığında hafriyat kamyonu sahipleri, minibüs odaları ve tur şirketleri yetkililerinden sık sık para ve menfaat temin etti.

Bazı minibüsçülerin düzenli olarak aralarında topladıkları parayı, "polis parası" diye şüpheli M.B ye verdikleri iddia edildi. Üstelik rüşvet parasından havuz oluşturulduğu ve polisler arasında paylaşım yapıldığı da öne sürüldü.

İddianamede şüphelilerin hafriyat kamyonları ve minübüslerin karıştığı cezaları sildiği yazıyor. Polisin yol denetimi yapacağı yerlerin sürücülere önceden söylendiği iddia ediliyor.

Trafik polisi M.B.'nin banka hesaplarındaki işlemler, para trafiği, delil olarak iddianameye girdi. Şüpheli polislerin de aralarında bulunduğu 46 kişi rüşvet almak ve vermek suçlamasıyla 13 Mayıs'ta Bakırköy Adliyesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Sayfa Yükleniyor...