Rüzgar Çetin davasında savcıdan itiraz

Trafik kazasında polis memuru Fatih Alagöz'ün ölümüne neden olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Rüzgar Çetin'e verilen cezayı savcı az buldu. Verilen kararın yöntem ve yasaya aykırı olduğunu gerekçe göstererek İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu.19. Ceza Dairesi, duruşmanın 11 Ocak'ta yapılmasına karar verdi.

NTV Haber 14.12.2016 - 17:22 | Son Güncelleme : 14.12.2016 - 18:57

Rüzgar Çetin davasında savcıdan itiraz

Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in yargılandığı davada 4 Ekim 2016 tarihinde karar çıktı. Alkollü araç kullanan Rüzgar Çetin, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar ile birlikte Rüzgar Çetin'in tahliyesine karar verildi.

Duruşma savcısı, Rüzgar Çetin'e verilen cezayı az buldu. Cezanın üst sınırdan verilmesi gerektiğini, bu nedenle verilen kararın yöntem ve yasaya aykırı olduğunu gerekçe göstererek İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu.

Dosyanın geldiği İstanbul Bölge Adliyesi Mahkemesi, 19. Ceza Dairesi, dosyayı duruşmalı incelemeye karar verdi. Daire, duruşmanın, 11 Ocak'ta yapılmasını kararlaştırdı.

Rüzgar Çetin, Beşiktaş'taki trafik kazasında bir polis memurunun şehit olması, birinin de ağır yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle, "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Çetin'e yurtdışına çıkış yasağı getirilmişti.

Sayfa Yükleniyor...