Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin hakkında, 2011'de bir barda karıştığı kavga nedeniyle verilen 1 yıl 8 ay hapis cezası hükmünün açıklanmasının geri bırakılması kararı, 5 yıllık denetim süresi içinde başka bir suç işlediği gerekçesiyle kaldırıldı.

İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Rüzgar Çetin ve avukatı katıldı.

Savunmasını yapan Çetin, inşaat ve dekorasyon işleriyle uğraştığını belirterek, mahkemenin yargılama sonucunda hakkında verdiği ceza hükmünün açıklanmasını geri bıraktığını söyledi.

Çetin, "Bana deneme süresi tanınmıştır. Fakat ben öngöremediğim, sakınamadığım şartlarda işlemediğim bir suçtan mahkum oldum. Orada da kendimi korumak için davrandım. Yoksa deneme süresini iyi halli geçirdim. Pişmanım." diye konuştu.

Hakim, sanık Rüzgar Çetin'in 2011'de bir barda karıştığı kavga nedeniyle yargılandığı davada, "kasten yaralama" suçundan çarptırıldığı 1 yıl 8 ay hapis cezası hükmünün geri bırakıldığını, 5 yıllık deneme süresini kurallarına uygun geçirmediğini, kasıtlı bir suçtan mahkum olduğunu kaydetti.

Çetin'in bu mahkumiyetinin de kesinleştiğini belirten hakim, sanık hakkında verilen hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararını kaldırarak, daha önce çarptırıldığı 1 yıl 8 ay hapis cezası hükmünü açıkladı.

DAVANIN GEÇMİŞİ

Rüzgar Çetin'e, 2011'de "kasten yaralama" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verilerek, bu hükmün açıklanması geri bırakılmıştı. Çetin, 5 yıllık denetim süresi içerisinde, 2013'te bir eğlenme mekanının çıkışında tekrar kavgaya karışmış, İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanarak "kasten yaralama ve SMS ile tehdit" suçlarından toplam 6 bin lira para cezasına çarptırılmıştı.