Ryu Goto İstanbul’da

22 yaşındaki keman sanatçısı Ryu Goto, 15 Haziran'da İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Haberler 09.06.2011 - 23:02

Ryu Goto İstanbul’da

'Ryu Goto İstanbul’da' resitali 15 Haziran Çarşamba günü, Harbiye Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek. Resital için kemanda, genç ve yetenekli uluslararası klasik keman sanatçısı Ryu Goto ve piyanoda, klasik müziğin usta piyanisti Cana Gürmen yer alıyor.

Japonya Başkonsolosu Katsuyoshi Hayashi ve Sony'nin katılımları ve İKSV’nin katkıları ile gerçekleştirilecek bu özel resitalde, Goto ve Gürmen İstanbullu müzikseverlere eşsiz saatler yaşatacak.

22 yaşındaki Japon-Amerikalı keman sanatçısı Ryu Goto önemli ve giderek büyüyen uluslararası bir klasik sanatçı. Kariyerine 7 yaşında iken Pasifik Müzik Festivali’nde Papanini’nin Keman Konçertosu No.1 ‘i çalarak başladı. O zamandan beri, Ryu, Lorin Maazel, Vladimir Ashkenazy, Fabio ve baton altında Londra Filarmoni, Viyana Senfoni, Avrupa Birliği Gençlik Orkestrası, Şanghay Filarmoni Orkestrası ve Orpheus Oda Orkestrası gibi uluslararası orkestralar, topluluklar ve orkestra şefleri eşliğinde Luisi, Myung-Whun Chung, Tan Dun, ve Jonathan Nott gibi solist olarak sahneye çıkmıştır.

Sayfa Yükleniyor...