Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Edirne'de düzenlediği 'Türkiye'nin meseleleri ve çözüm yolları' isimli konferansa katıldı.

Salona girişinde 'Saadet gelecek, zulüm bitecek' sloganlarıyla karşılanan Karamollaoğlu, konuşmasında AK Parti hükümetinin politikalarını eleştirdi.

Adalet mekanizmasının felç olduğunu öne sürenSP Genel Başkanı, "Bunun kabahatini Fetullah Gülen ve ekibine yüklediler ama bu ekip kendiliğinden bu makamlara gelmedi" dedi ve şunları söyledi:

"Fetullah Gülen ekibini bu arkadaşlar getirdiler. Yıllarca beraber oldular, türküler söylediler. Belli bakanlıkları onlara tahsis ettiler. Adalet Bakanlığı'nı onlara ben mi verim? Siz verdiniz. Emniyeti kökten siz teslim ettiniz bu arkadaşlara. Başka müesseselerde yerleşmelerine, imtihanlara müdahale etmelerine...

Her imtihan döneminde 'burada hile var denilirdi' üstü başka bir hile ile örtülür. Onların istediği elemanlar seçilirdi. Sizin iktidarınız zamanında oldu ama bunu kabullenmek yetmiyor. Siz burada 'Allah beni affetsin. Aldanmışım' diyerek kurtulamazsın. O insanların da af dileme hakkı olduğunu kabul etmek mecburiyetindesin. Bu tek taraflı çalışmaz. Onun için şu anda Türkiye'de adalet müessesesi maalesef felç oldu.

'OHAL bundan dolayı. Kesinlikle biz bundan vazgeçemeyiz, korkuyoruz ikinci bir ayaklanma olabilir' diyor. Eğer siz böyle baskıyı artırırsanız, hiç tereddüdünüz olmasın Allah muhafaza etsin ama bir kalkışma meydana gelir, müsebbibi de siz olursunuz. Çünkü kalkışmalar bazen bir menfaati temin etmek için yapılır, bazen de baskıdan nefes alamayanlar isyan ederler. Bu memleketi siz isyana zorluyorsunuz. Zorlamayın, hata ediyorsunuz. Adalet olan yerde hata yapılır ama adalet mekanizması kendi hatasını düzeltir. Ama adalet üzerinde baskı kurulursa adalet tedavi edilemez."