Saadet Partisi liderinden CHP'ye ziyaret

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, CHP'yi ziyaret ederek Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'nun daha önce yaptığı ziyareti hatırlattı ve "Bu da iade-i ziyaret oldu" dedi.

NTV Haber 04.01.2018 - 12:21 | Son Güncelleme : 04.01.2018 - 14:21

Saadet Partisi liderinden CHP'ye ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi.

CHP Genel Merkezi'ndeki görüşme yaklaşık 1 saat 20 dakika sürdü. Görüşme sonrası her iki lider basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu, dün düzenlikleri basın toplantısında hazırladıkları uyum yasaları tekliflerini kamuoyu ile paylaştıklarını hatırlatarak, "Bugün de CHP'ye bunu takdim etmek için buraya geldik. Bu bizim için bir görev. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha önce bizi ziyaret etmişti. Bu da iade-i ziyaret oldu. Kısa da olsa hazırlamış olduğumuz uyum yasaları hakkında bilgi verdik. Bize göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu ise, uyum yasaları dışında "Türkiye'nin sorunlarını" da görüştüklerini söyledi.

"Bu tür ziyaretler demokrasimizin kalitesi açısından, karşılıklı aktarılması açısından değerli görüyoruz" diyen CHP lideri, "Biz aktarmış oldukları bilgileri büyük bir dikkatle inceleyip, kendilerine aktaracağız" ifadelerini kullandı.

İki lider açıklamanın ardından basın mensuplarından soru almayacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu'nu parti çıkışına kadar uğurladı.

Kılıçdaroğlu 16 Nisan referandumunun ardından Saadet Partisi'ne bir ziyarette bulunmuştu. 

Görüşme iade-i ziyaret olarak adlandırılsa da görüşmede AK Parti ile polemik yaşayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül konusunun gündeme gelmesi bekleniyordu.

Ancak iki lider de görüşme sonrası yaptıkları açıklamada bu konuya değinmedi.

Sayfa Yükleniyor...