Saadet'te 'yeşil' pes etmiyor

Numan Kurtulmuş’un beyaz listeyle liderliği ele geçirdiği Saadet Partisi kongresiyle ilgili, Erbakan ailesinden son konuşan Elif Erbakan Altınöz oldu.

18.07.2010 - 19:07

Saadet'te 'yeşil' pes etmiyor

Olaylı kongrenin ardından Saadet Partisi’nde tansiyon düşmüyor.


Fatih ve Necmettin Erbakan konuştu, Numan Kurtulmuş, "Parti mensubu olan hiç kimseyi, özellikle TV ve medya karşısında, maksadını aşan, mahcup olacağı sözleri söylememeye davet ediyorum" dedi.

Kurtulmuş’un bu sözlerinin ardından Erbakan ailesinden gelen açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Bu kez Elif Erbakan Altınöz konuştu: "15 gün içinde yeni bir kongre yapılacak ve bu kez başkan adayımız Numan Kurtulmuş olmayacak."

Kardeşi Fatih Erbakan'la birlikte yeşil listede yer alan ancak Numan Kurtulmuş'un hazırladığı beyaz listeye giremeyen Elif Erbakan Altınöz, 500'ün üstünde delegeden yeni bir kongre için imza aldıklarını söyledi.

Elif Erbakan Altınöz, 15 gün içinde yeni bir kongrenin yapılacağını ve Erbakan ailesinin adayının bu kez Numan Kurtulmuş olmayacağını söylerken, başkan adayının kim olacağı konusunda da açıklamada bulunmadı. Aile adına konuşan ilk isim Fatih Erbakan’ın hem yaşı hem de askerlik durumunun başkanlık için engel teşkil ettiği yorumları yapılıyor.

Öte yandan, kongre için gerekli delege imza sayısı da tartışılan bir başka konu. Parti tüzüğüne göre, kongre için salt çoğunluk yani 626 imza gerekli iken, Erbakan cephesinin hukukçu kurmayı Şevket Kazan 250 imzanın yeterli olacağını açıkladı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...