Sabiha Gökçen Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı operasyonu

Göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen yabancı uyruklu bir kişi, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yurt dışına çıkamadan yakalandı.

DHA 18.09.2020 - 12:30 | Son Güncelleme : 18.09.2020 - 12:33

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı operasyonu
Arşiv

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 15 Eylül Salı günü yaptığı uygulamada bir Libya vatandaşı, pasaportundaki değişiklik üzerine gözaltına aldı.

ÜZERLERİNDEN SAHTE OTURUM VE KİMLİK KARTLARI ÇIKTI

Bu kişinin üzerinden sahte Almanya oturum kartı ve sahte Almanya sürücü belgesi ele geçirildi ve ekipler, geriye dönük yaptıkları kamera incelemelerinde aynı kişinin, bir erkek ve bir kadınla da irtibat kurduğunu belirledi.

Erkeğin üzerinde sahte Belçika kimlik kartı, kadının üzerinde ise sahte Fransa oturum kartı bulundu.

YAKALANAN KİŞİLER İSMİNİ VERDİ

Şüpheliler, yapılan sorgulamalarında sahte belgeleri ismini Fouad El Moussaoui olarak bildikleri bir kişiden aldıklarını ve Fouad’ın saat 20.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanarak Doha aktarmalı Sao Paola’ya gideceği bilgisini verdi. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, uçuş bilgilerini teyit ederek Fouad’ı, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yakaladı.

TUTUKLANDI

16 Eylül'de adliyeye sevk edilen Fas uyruklu Fouad El Moussaoui ''göçmen kaçakçılığı'' suçundan tutuklanarak Metris Cezaevi'ne teslim edildi, diğer 3 kişi hakkında ise ''resmi belgede sahtecilik'' suçundan işlem yapıldı.

Sayfa Yükleniyor...