Türk Telekom’un kontörlü sabit hat tarifesi JeTTvell, şehir içi aramalarda Paket100 ile 19 TL karşılığında 100, Paket200 ile 23 TL karşılığında 200, Paket300 ile 27 TL karşılığında 300 dakika konuşturacak.

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, toplantıda yaptığı konuşmada, standart hat müşterilerinin yaklaşık 50 dakika karşılığı 19 TL ödediğini dile getirdi. Demircan, yeni tarifelerine geçen müşterilerine ilk 3 ayda, paketlerindeki dakika kadar ilave konuşma süresi vereceklerini ve bu paketleri satın alan müşterilerinin şehirlerarası, uluslararası ve GSM konuşmalarının “StandartHatt” tarifesi üzerinden fiyatlandırılacağını belirterek, yeni tarifelerinin 23 Ocak tarihinden itibaren uygulamaya geçtiğini söyledi.

Türk Telekom, yeni tarifesiyle dönem dönem müşterilerin mahkemeye başvurmasıyla ortaya çıkan sabit ücret rahatsızlığını ortadan kaldırmak istiyor. Yeni tarifeler sayesinde, aboneler dilerlerse aylık sabit ücret ödemek yerine, JeTTvell paketlerinden birisini satın alarak ödedikleri kadar konuşabilecekler. Şehiriçi konuşmalarda geçerli olan tarifelerin limit aşımında ise, ücretlendirme dakikası 12 kuruştan gerçekleştirilecek.

SABİT ÜCRET UYGULAMASI
Demircan, sabit ücret konusunda yaşanan hukuk sürecine ilişkin bilgilerin de verildiği toplantıda, sabit ücretin toplam ses gelirleri içindeki payının Batı Avrupa ülkelerinde yüzde 50, Doğu Avrupa’da yüzde 45, Türkiye’de ise yüzde 36-37 seviyelerinde olduğunu kaydetti.

Aldıkları sabit ücret karşılığında müşterilerine hep daha fazla değer yaratmayı, örneğin daha fazla konuşma imkanı sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan ve sabit ücret tartışmalarının daha çok kafa karışıklığından çıktığını ifade eden Demircan, önümüzdeki dönemde Türk Telekom’un sabit ücret karşılığında gerçekleştirilen yatırımlarının anlatılacağı yeni bir reklam kampanyası düzenleyeceklerini söyledi.

BELLİ ÜCRET KARŞILIĞI SINIRSIZ KONUŞMA KAPIDA
Erem Demircan, yatırım planlarına ilişkin olarak ise, yıllık ortalama 1 milyar TL’nin üzerinde yatırım yaptıklarını belirterek, “Krizden sonra, kriz öncesinde yaptığımız yatırım planlarında hiçbir değişiklik yapmadık” dedi.

Demircan, belli bir ücret karşılığında sınırsız konuşma tarifeleri sunmak için de BTK’ya başvuruda bulunduklarını açıkladı.

3G uygulamasının kendileri açısından tamamlayıcı bir teknoloji olacağını belirten Demircan, Türk Telekom’un yeni teknolojileri konusunda şu bilgileri verdi:

“2009 yılını ‘yakınsama yılı’ ilan ediyoruz. 3G de bunu destekleyen bir teknoloji. Wiro ürünümüz de yakın zamanda hayata geçti. 4 hafta içinde 66 ülkede müşterilerimiz bu ürünümüzden faydalanmışlar. Şu anda Türkiye genelinde 2 bin 700 noktada WiFi hotspot var. Hedefimiz yıl sonunda bu rakamı çok yukarıya çıkarmak. IP TV de, yıl sonundan önce devreye girecek.”