Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, kamuoyunda ''Çuğaşlar Çetesi'' olarak bilinen organize suç örgütünün kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaptığı gerekçesiyle aranan, hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 43 yaşındaki Mustafa Derman'ın sahte kimlik kullandığı belirledi.

Derman'ı yakalamak için çalışma başlatan ekipler, teknik ve fiziki takip sonucu, 16 suçtan kaydı bulunan sanığın merkez Seyhan ilçesi Çınarlı Mahallesi'nde oturduğunu belirledi.

Hakkında kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunan Derman'ın polise mukavemet gösterebileceği ihtimali üzerine, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinden de destek alındı.

Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, 2 özel harekat timinin desteğiyle Çınarlı Mahallesi'nde sanığın beraber yaşadığı kadına ait eve dün gece operasyon düzenledi ve Derman'ı yakaladı.

Alınan bilgiye göre, Derman, 1997 yılında Turgut Özal Bulvarı'nda genelev işletmecisi Hatice Karakız'ın öldürülmesi olayına da karıştı.

Derman, adam öldürme, suç örgütü kurma, yönetme, örgüt adına faaliyette bulunma, ruhsatsız silah bulundurma, uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından 2007 yılında müebbet hapis cezasına çaptırıldı.

Derman'ın tanınmamak için saçlarını uzattığı, top sakal bıraktığı, sahte sürücü belgesi kullandığı belirlendi.

Emniyetteki sorgunun ardından adliyeye sevk edilen Derman, kendisini görüntüleyen gazetecilere ''Suçsuz yere alındım. Suçsuz, günahsız yere aranıyorum. Bir kadını öldürmedim, öldürtmedim. Doğrudur, sahte kimlikle dolaşıyorum, kendimi saklamak için dolaşıyorum. Suçsuz adam ne yapar? Saçlarımı yakalanmamak için uzattım. Suçsuz olduğum için polisten kaçıyordum'' dedi.