Sadaka kutusundan para çalıp, helallik istedi

Giresun'da bir kişi girdiği lokantada bulunan sadaka kutusundaki parayı çaldı. Not bırakan hırsız, parayı geri getireceğini belirterek helallik istedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.07.2016 - 15:37 | Son Güncelleme : 11.07.2016 - 16:01

Sadaka kutusundan para çalıp, helallik istedi
Arşiv

Giresun'da bir lokantaya arka kapıdan girerek sadaka kutusundaki 35 lirayı alan hırsız, parayı getireceğini belirterek, helallik istediği notu bırakıp kaçtı.

İlçe merkezindeki bir lokantaya giren kimliği belirlenemeyen kişi, sadaka kutusundaki parayı aldı.

''HAKKINI HELAL ET, PARANI GETİRECEĞİM''

Sadaka kutusunun yanındaki takvimin üzerine, "Selamünaleyküm, ben sizin kapının açık olduğunu görünce içeri girdim. 35 lira aldım, yarın akşam bu parayı buraya bırakacağım. Hakkını helal et, paranı getireceğim" şeklinde not yazan şahıs, ardından kaçtı.

İşyeri sahibi Turhan Özbay, 8 Temmuz cuma akşamı işyerinden ayrılırken arka kapıyı kilitlemeyi unuttuklarını söyledi.

Hafta sonu işyerine geldiğinde sadaka kutusundaki paranın eksik olduğunu fark edemediğini anlatan Özbay, "Bugün takvimin üzerindeki yazı dikkatimi çekti. Biri parayı almış, not bırakmış" dedi.

İŞYERİ SAHİBİ ÖNCE ŞAKA SANDI

Özbay, olayın ilk başta arkadaş şakası olabileceğini düşündüğünü ancak daha sonra şaka olmadığını anladığını ifade etti.

Şahsın sadece sadaka kutusundaki parayı aldığını belirten Özbay, kasadaki diğer paralara ise hiç dokunulmadığını aktardı.

''EN AZINDAN DÜRÜSTLÜK YAPMIŞ''

Özbay, notta yazıldığı gibi paranın geri getirilmediğini kaydederek, "En azından dürüstlük yapmış, 'parayı aldım' diye not bırakmış. Bunun için emniyeti aramaya da gerek görmedim. Bu para benim değil, benden yana hakkım helal olsun ama sadakanın hakkını nasıl verebilir onu bilemem" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...