Sadece Kılıçdaroğlu ve Org. Özel'le tokalaştı

Ankara'da 23 Nisan kutlamaları kapsamında önce Anıtkabir’de ardından da Meclis’te tören düzenlendi. Sadece Meclis'teki törene katılan Başbakan Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'le tokalaştı. BDP’li milletvekilleri ise törenlere katılmadı.

23.04.2012 - 09:06

Sadece Kılıçdaroğlu ve Org. Özel'le tokalaştı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi.


Törene, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Garnizon Komutanı Korgeneral İhsan Uyar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Anıtkabir’de düzenlenen ikinci törende TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ile çok sayıda milletvekili hazır bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir'de düzenlenen törenlere katılmadı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anıtkabir Özel Defteri'ne de yazdı.

BDP’LİLER KATILMADI
Meclis Başkanı Çiçek, daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Meclis’te kutlamaları kabul etti.

BDP’li milletvekillerinin katılmadığı törene ilk gelen MHP lideri Devlet Bahçeli oldu.

Protokol görevlileri, Bahçeli’nin yanına gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu yerine geçmesi için uyardı. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu kendisi için ayrılan yere geçti.

SADECE KILIÇDAROĞLU VE ÖZEL'LE TOKALAŞTI
Tebrik törenine sonradan gelen Başbakan Erdoğan, bir süre Meclis Başkanı Cemil Çiçek’le görüştü.

Erdoğan, sadece CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’le tokalaştı.

ÇİÇEK: TARİHİ BİR GÜN
Tebrik töreninin ardından açıklamalarda bulunan Çiçek, ''Bugün milletimizin için tarihi bir gün. Demokrasiye, Cumhuriyete giden adımların atıldığı önemli bir gün. Bunu bize armağan edenlere şükran borçluyuz. Bu bayram, milletimize ve çocuklarımıza kutlu olsun" dedi.

Bir gazetecinin ''BDP milletvekilleri katılmıyor, protesto ediyorlar'' sözlerine Çiçek, ''Hiç bilmiyorum daha Meclis'i açmadık'' karşılığını verdi.

Öte yandan, bir soru üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, başka bir programı nedeniyle bu akşam ki resepsiyona katılmayacağını bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...