Sadıkoğlu’ndan Savarona için şaşırtan savunma

Savarona’yı kiralayan armatör Kahraman Sadıkoğlu, “Bir adam otelde oda tutsa, ‘Bu odada ne yapacaksın?’ denilir mi? Savarona’nın farkı ne?” dedi.

30.09.2010 - 12:08

Sadıkoğlu’ndan Savarona için şaşırtan savunma

Savarona’nın kiracısı armatör Kahraman Sadıkoğlu yata el konması durumunda yargıya gideceğini açıkladı.

Sadıkoğlu bir adamın otelde oda tutması durumunda, “Bu odada ne yapacaksın” diye sorulmadığını aynı durumun Savarona için de geçerli olduğunu söyledi.

Sadıkoğlu, “50 bin dolar getiren adamın ne yapacağını Savarona olunca mı sormak gerekiyor? Devlet arazisine yapılan otel de var” diye ekledi.

Savarona’da yabancı kadınlara fuhuş yaptıran 8 kişilik çetenin sorgusu sürüyor. İkisinin yaşı 18’den küçük 10 kadın gözaltında. İfadesi alınıp bırakılan 6 müşteriden birinin ise ünlü bir sanatçı olduğu ileri sürüldü ancak kimliği açıklanmadı.

ŞİMŞEK: FESHETME YETKİMİZ VAR
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 3. Halı ve Dekorasyon Fuarı'na katılmak için geldiği Gaziantep'te, gazetecilerin Savarona Yatı'na ilişkin soruları üzerine, yatla

ilgili olarak sözleşmenin feshedilmesi konusunda gerekli süreci başlattıklarını, bunun ötesinde yeni bir gelişme olmadığını belirtti. Sözleşme feshedildiği noktada yatla ilgili olarak değerlendirme yapılabileceğini dile getiren Şimşek, ''Oturur değerlendiririz. Yani Kültür ve Turizm Bakanlığımız'la konuşur, onun nasıl değerlendirileceği konusunda bir karar veririz'' diye konuştu.

Savarona yatının 1989 yılında bahsi geçen şahsa, şirkete verildiğini, bunun yeni yapılmış bir işlem olmadığını bildiren Şimşek, şöyle devam etti: ''Ama bizim, sözleşme şartlarına aykırı bir şekilde kullanıldığı için sözleşmeyi feshetme yetkimiz var. Sözleşmede böyle bir madde var. Ama karşı taraf bunu kabul etmezse tabii ki yargıya gidecek bir konu.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...