Şafak ile Ağaoğlu'nun arasına 'Siyah Süt' girdi

Adalet Ağaoğlu, Elif Şafak’ın ‘Siyah Süt’ romanında kendisinin kullanıldığını, yazılanların doğru olmadığını söyledi.

13.03.2009 - 11:39

Şafak ile Ağaoğlu'nun arasına 'Siyah Süt' girdi

Taraf gazetesinde yayımlanan haberde Adalet Ağaoğlu, Elif Şafak’ın “Siyah Süt” romanında kendisinden söz ettiği “Başlangıçta Çay Vardı” başlıklı bölümün gerçeği yansıtmadığını, Şafak’ın yaşadıklarını kendisine göre yorumlayarak yazdığını söyledi.

AĞAOĞLU: ŞAFAK'IN BENİ KULLANDIĞINI GÖRDÜM
Kitabı uzun süre okumadığını belirten Ağaoğlu, 'Ben reklam yapılan kitapları çok geç okuyorum. Kendisi de sordu, ‘Okumadım, ben sizden bıktım zaten’ dedim. Çok görünen yazardan hoşlanmıyorum galiba. Baktığım zaman beni kullandığını gördüm. Yazdıklarını kendi yaptığı tasarıya göre yazmış’ dedi.

ŞAFAK: AĞAOĞLU'NA CEVAP VERMEK İSTEMİYORUM
Elif Şafak, Ağaoğlu’nun sözlerine karşılık olarak şöyle konuştu: “Adalet Ağaoğlu’nın hakkımda sarf ettiği sözlere cevap vermek istemiyorum, çünkü, yazarların birbirleriyle kapışmalarını, medya üzerinden şahsi tartışmalara girmelerini doğru bulmuyorum. Bizim yapıcı sözler, güzel işler üretmemiz lâzım. Sanatçıların, bilhassa kadın yazarların birbirlerini desteklemeleri gerektiğine inanıyorum. ‘Siyah Süt’ tam da kadınlığın ve yaratıcılığın zorluklarını, çalkantılarını inceleyen bir kitaptı. Bu toplumda kadın sanatçı olmanın kolay olmadığını anlatan, kadınlık hallerini kucaklayan bir kitap”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...