Şafak Pavey'e rehabilitasyon engeli

Kendisi gibi engelli olan gazilere moral vermek isteyen CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Genelkurmay'a bağlı rehabilitasyon merkezinden 'ret' yanıtı aldı.

16.11.2011 - 09:55

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'ndeki gazileri ziyareti sırasında gaziler, Şafak Pavey'in de kendilerini ziyaret etmesini istemişti. Kılıçdaroğlu da bu isteğe 'Şafak Hanım'a söyleyeceğim, gelip en kısa sürede gazilerimizle buluşacak' karşılığını vermişti.

TELEFONLA RET
Pavey, bunun üzerine Genelkurmay Başkanlığı'na başvurarak 16 Kasım'da (bugün) TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde gazilerle buluşmak istediğini bir yazıyla iletti. Akşam gazetesinin haberine göre, gazilerle görüşeceğini uman Pavey'e şok yanıt geldi. Pavey'in TBMM'deki makamını arayan albay rütbesindeki bir yetkili sekreterine talebin kabul edilmediğini bildirdi. Sekreterin gerekçeyi sorması üzerine ise şu yanıtı verdi: 'Şafak Hanım'ın bir siyasi kimliği var. Siyasi bir kimlik taşıdığı ve bir partinin milletvekili olduğu için ziyaret talebi kabul edilmemiştir. Gazilerimizin de, Şafak Hanım'ı görmek istediklerine dair bize iletilmiş bir başvuruları yoktur.'

Pavey'in telefonla verilen 'ret' yanıtının ve gerekçesinin yazılı olarak bildirilmesi talebi de aynı yetkili tarafından, 'Bu konuda kararımızı bildirdik. Ayrıca yazılı bir yanıt verilmeyecek' denilerek geri çevrildi. Yaşanan gelişmeleri, Kılıçdaroğlu'na bildiren Pavey, konuyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...