Safra kesesinden 513 taş çıktı

Bitlis Devlet Hastanesi’nde yapılan ameliyatla 68 yaşındaki bir kadının safra kesesinden 513 taş çıkarıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.03.2010 - 13:24

Bitlis Devlet Hastanesi’nde yapılan kapalı ameliyatla (laparoskopik kolesistektomi), 68 yaşındaki Hatice Önder'in safra kesesinde biriken taşlar çıkarıldı.

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. M. Tolga Kafadar, kentte görev yapan oğlunu görmek için Amasya'dan Bitlis'e gelen Önder'in safra kesesinden yüzlerce taş çıkardıklarını söyledi.

Hastanın karın ağrısı, mide bulantısı, mide ekşimesi, mide şişkinliği ve hazımsızlık şikayetleriyle hastaneye geldiğini ifade eden Kafadar, şöyle konuştu;

''Hastamız ilk önce bu şikayetlerle bize geldi. Hastamızın yüksek tansiyonu var ve ayrıca şeker hastası. Servise yatırdık ve verdiğimiz tansiyon ilaçlarıyla hastamızı takip ettik. Hastamızı kapalı ameliyat ettik. Binde bir meydana gelebilecek bir şeyle karşılaştık. Saçma taneleri büyüklüğünde, aynı renk ve boylarda 513 taş çıkardık.''

Bitlis'te artık her türlü ameliyatı yapabildiklerini bildiren Opr. Dr. Kafadar, bu hastanın da ameliyatının başarıyla yaptıklarını ve sağlık durumunun çok iyi olduğunu, birkaç gün sonra hastayı taburcu edeceklerini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...