Balıkesir'in Dursunbey ilçesine bağlı Yukarıyağcılar köyünde cami minaresi fırtınadan köy odasının üzerine devrildi. Çatısı çöken odadaki 6 kişiden 4'ü öldü, 2'si yaralandı.

İlişkili Haberler


Köy camisinin minaresi yatsı ezanının okunduğu sırada fırtınadan köy odasının üzerine devrildi. Camiye girmek için bekleyen Hüseyin Acaroğlu (75), Ramazan Avcı (52), Ali Aslantaş (67), Naim Başaran (67), Ali Gölcük (54) ve Yusuf Başaran (67), çatısı çöken koy odasında enkaz altında kaldı.

Olay yerine gelen ekipler tarafından bulundukları yerden çıkarılan Acaroğlu, Avcı ve Aslantaş'ın öldükleri belirlendi. Yaralı olarak kurtarılan Köy Muhtarı Ali Gölcük ve Yusuf Başaran, Dursunbey Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yapılan çalışmalar sonunda, Naim Başaran'ın hayatını kaybettiği saptandı ve Başaran'ın cesedi de enkazdan çıkarıldı.

ÇOBAN HORTUM KURBANI
Organize Deri Sanayi Bölgesi'nde etkili olan şiddetli rüzgar, hortuma dönüştü. Hortumda, bölgedeki bazı binaların çatıları zarar gördü.

Hortum, Villakent Sitesi'nin güvenlik kulübesini yerinden söktü. Kulübenin içindeki güvenlik görevlisi yaralanırken, bölgede koyunlarını otlatan 46 yaşındaki çoban Mustafa Köse ölü bulundu.

Köse'ye, hortuma kapılan güvenlik kulübesinin çarptığı tahmin ediliyor.

Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı, yaşanan hortumla ilgili olarak hasar tespit çalışmalarının sabah saatlerinden itibaren başlayacağını kaydederek, ''Bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Sabah saatlerinden itibaren zararı daha net şekilde ortaya çıkaracağız. Şu an hava normale döndü, rüzgar etkisini yitirdi'' dedi.

İSTİNAT DUVARININ ALTINDA KALDI
Antakya'da kentte dün akşamdan bu yana yağan yağmur yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Sabah saatlerinde şiddetini artıran yağış nedeniyle Kardeşler Mahallesi 3/1 Sokak'taki bir evin istinat duvarı çöktü.

Çöken duvarın altında kalan ve ağır yaralı olarak Antakya Devlet Hastanesine kaldırılan İsmail Çelik kurtarılamadı.

Bu arada, yağış nedeniyle kente elektrik ve içme suyu verilemezken, su baskınına uğrayan ev ve iş yerlerindeki suların tahliye edilmesi için çalışmaların sürdürüldüğü kaydedildi.