Sağanak yağış uçakları olumsuz etkiledi (Bodrum'u pas geçtiler)

Milas’ta etkili olan yağış nedeniyle, Milas-Bodrum Havalimanı’nda çok sayıda uçak piste iniş yapamadı.

04.08.2018 - 21:22

Sağanak yağış uçakları olumsuz etkiledi (Bodrum'u pas geçtiler)

Milas’ta etkili olan yağış sebebiyle, Milas-Bodrum Havalimanı’nda sağanak yağış uçak seferlerini etkiledi.

Havalimanından iniş izni alamayan çok sayıda uçak havada tur attı. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gelen Türk Hava Yolları uçağı ise havada bir süre tur attıktan sonra yakıtının azalması nedeniyle iniş yapmak için Dalaman Havalimanı’na yöneldi.

Havalimanı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, 10’a yakın uçağın iniş yapabilmek için tur attığı, yakıtı azalan uçakların ise Dalaman ve Antalya'ya yönlendirildiği öğrenildi.

Yetkililer, etkili olan yağış ve fırtına nedeniyle seferlerde aksama yaşanabileceği bildirdi.

NTV EKRAN YÜZÜ SEDA ÖĞRETİR: DAHA KORKUNCUNU YAŞAMAMIŞTIM

NTV ekran yüzü Seda Öğreti, İstanbul-Bodrum uçağında yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Bu pozu verdikten sonra bindiğimiz uçak kalktı ama inemedi.. 3 kez pisti pas geçtik. Ve sonunda Bodrum yerine Antalya’ya inebildik.. Pas geçmede yeniden havalanma süreci ne kadar sarsıcıymış öyle.. Daha korkuncunu yaşamamıştım. Tam 3 kez alçaldık ama olmadı. 3 kez de daha az alçalarak doğru rüzgarı yakalamayı denedik.. Sonuçta Antalya’ya gittik ve bir süre havalimanında bekleyip aynı uçakla tekrar havalandık. 6 saat sonra Bodrum’a inmeyi başardık! Neyse ki Türk Hava Yolları’nı tercih etmiştik. Olumsuz hava koşullarıyla ancak bu kadar iyi mücadele edilebilirdi.. Kabin ekibi ve pilotlar bizi rahatlattı. Aynı kaderi paylaşan herkese olduğu gibi yolcular da birbiriyle kaynaştı.. Tüm ekibe geçmiş olsun dileklerimle 🙋‍♀️

sedaogretir (@sedaogretir)'in paylaştığı bir gönderi ()

Sayfa Yükleniyor...