Sağlık Bakanı: Kan ihtiyacı yok

Gaziantep'teki patlamayla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Kan ihtiyacı yok, Kızılay'da gerekli stok var" dedi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 21.08.2016 - 05:52

Sağlık Bakanı: Kan ihtiyacı yok
Arşiv

Saldırının ardından Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül'le birlikte Gaziantep'e giden Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Alçakça vahşice bir saldırı, bir düğün yerinde çocuklar, kadınlar tamamen masum insanlara karşı yapılan bu saldırı özellikle bir insanlık suçu. Birlik ve beraberliğimizi zedelemek istiyorlar. Biz ise asla huzurumuzu bozdurmayacağımızı, birlik ve beraberliğimizi zedeletmeyeceğimizi Gaziantep'ten bir kez daha tekrarlıyoruz" şeklinde konuştu.

"17 YARALININ DURUMU KRİTİK"

Akdağ, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve beraberindekilerle hastane ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanelerde yatarak tedavi gören 73 kişi bulunduğunu, bunlardan 17'sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

Yaralılar ve aileleriyle görüştüklerini dile getiren Akdağ, herkesin ortak görüşünün bu saldırının Türkiye'nin huzuruna, birlik ve beraberliğe yapıldığı yönünde olduğunu belirtti.

Sayfa Yükleniyor...