Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından 23 Nisan sürprizi yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koltuğunu devralarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan minik öğrenci, "Covid-19 salgınıyla mücadelede sırası gelen herkesin aşı olması" çağrısı yaptı.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.04.2021 - 17:23

Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından 23 Nisan sürprizi yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter hesabından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla minik bir öğrencinin sırası gelen herkesi Covid-19 aşısı olmaya çağırdığı video paylaşıldı.

Koca, saat 16.04'te sosyal medya hesabından hesabından yaptığı paylaşımda, 16.15'te açıklama yapacağını duyurdu.

Açıklama merakla beklenirken 16.15'te yapılan videolu paylaşımda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bakan Koca'nın koltuğunu devralan bir öğrencinin konuşmasına yer verildi.

"MİNİK KALBİM ARTIK DAYANMIYOR"

"Kıymetli vatandaşlarım, öncelikle hepinizi ellerinizden öpüyorum. Umarım herkes elini yıkamıştır" sözleriyle konuşmasına başlayan öğrenci, corona virüs salgınıyla 1 yıldır süren mücadelenin kendisini çok bunalttığını söyledi.

"Minik kalbim artık dayanamıyor. Bu mücadeleyi verirken yeri geldi okulumuzdan, yeri geldi oyun parklarından feragat ettik. Evimiz okulumuz, oyun alanımız oldu. Hatta en son bayramda dedemlere gidemedik. Umarım dedem harçlıklarımı biriktiriyordur" diyerek salgın sürecinin çocuklar üzerindeki etkisini anlatan küçük öğrenci, Covid-19 salgınıyla mücadelede sırası gelen herkesin aşı olmasını istedi; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyanlara teşekkür etti.

Videonun sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan çocuk, bu bayramı kendilerine hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla andı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

BALKONLARDA 23 NİSAN COŞKUSU

Sayfa Yükleniyor...