Sağlık Bakanı Koca'dan bir paylaşım daha: Yavaş yavaş evin yolunu tutsak

Kademeli normalleşme adımlarıyla birlikte üç buçuk ay sonra cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Sağlık Bakanı Koca,  Twitter hesabından "Devamı, kıymetini bilmemize bağlı" mesajını paylaştı. Birçok kentte sokak ve caddelerin dolup taşması üzerine Bakan Koca bir mesaj daha paylaştı, "Yavaş yavaş evin yolunu tutsak?" dedi.

ntv.com.tr 06.03.2021 - 10:48 | Son Güncelleme : 06.03.2021 - 16:34

Sağlık Bakanı Koca'dan bir paylaşım daha: Yavaş yavaş evin yolunu tutsak

1 Mart itibariyle başlayan kademeli normalleşme adımlarıyla beraber hafta sonu kısıtlamarında da değişikliğe gidildi.

Buna göre cumartesi kısıtlaması artık hiçbir ilde olmayacak.

Pazar günleri de sadece çok yüksek riskli ve yüksek riskli kategorisinde yer alan illerde, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 

Kararların uygulanmaya başlamasının ardından üç buçuk ay sonra ilk kez cumartesi gününü kısıtlamasız geçiren vatandaşlar, sokağa çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya paylaşımında, "Beklediğimiz Cumartesilerin ilki! Devamı, kıymetini bilmemize bağlı. Kısıtlamaların azalması kurallara uymanın ödülüdür. Kurallara uyalım" ifadelerini kullandı.

Sabah saatlerinden itibaren sokaklar ve caddeler doldu taştı. Bunun üzerine Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından bir paylaşım daha yaptı.

Koca, paylaşımında "Zor günlere dönüş yolunu kapatalım: Dışarı çıkıyorsak, maske takalım. Mutlu Cumartesi! Hata yaparsak, bir hafta on gün sonra üzülürüz. Tüm gün dışarıda kalma kısıtlaması yok:) Yavaş yavaş evin yolunu tutsak?" ifadelerini kullandı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...