Sağlık Bakanı'ndan Gaziantep'teki saldırıyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gaziantep'teki terör saldırısında hayatını kaybeden kişi sayısının 51 olduğunu belirterek, "Durumu ciddi olan 17 yaralımız var. Bunların bir kısmında hayati tehlike var. Onun dışında 69 yaralı var ama bugün muhtemelen hastanelerden çıkarılacak olanlar var." dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.08.2016 - 20:27

Sağlık Bakanı'ndan Gaziantep'teki saldırıyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, dün son derece acı, herkesi üzen, yürekleri dağlayan bir olaya şahit olduklarını söyledi.

Gaziantep'te olayın hemen ardından yaralılara müdahale, yaralıların hastanelere dağıtımı ve ameliyatların mükemmel bir şekilde organize edildiğini ifade eden Akdağ, burada özel sektör ve üniversite hastanelerinin katkısının çok önemli olduğunu belirtti.

112 Acil Servis'in yönlendirmesiyle yaralıların uygun hastanelere dağıtıldığını ve çok süratle hareket edildiğini vurgulayan Akdağ, "Bütün gece boyunca sabaha kadar onlarca ameliyat yapıldı. Birden böyle bir ağır yükün karşılanması için çok iyi organize olmak ve çalışanların fedakarlığı lazım. Bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

"BERABER MÜCADELE EDECEĞİZ, BİRLİKTE AYAKTA DURACAĞIZ"

Akdağ, toplu halde cenazelerin kılınması esnasında kendilerini üzen bir hadisenin de olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Orada küçük bir grup, büyük kısmı il dışından gelen grup, anlamsız bir provokasyon oluşturdu. Gaziantep halkı bunu ortak bir acı olarak kabullenmiş durumda. Bu belli bir grubun meselesi gibi düşünülmüyor. Buradaki insanlar bizim kardeşlerimiz. Küçücük bebekler var. Düğün esnasında zalimce bir saldırı, insanlık dışı çılgınca bir şey yapılıyor. 'de bazı siyasi grupların bu hadiseleri kendi siyasi çıkarları için kullanma alışkanlığı ve hevesinden vazgeçmesi lazım. Bundan bütün milletin ruhu, vicdanı inciniyor. Bunların birbirinden farkı var mı, PKK, DEAŞ, FETÖ... Hepsi bu milletin başına tebelleş olmuş çeteler. Bunlarla beraber mücadele edeceğiz, birlikte ayakta duracağız. Gaziantep'te biz bu ruhu gördük. Tüm halkta böyle bir duygu ve yaklaşım var."

"HERHANGİ BİR İLAVE HİZMET İHTİYACI YOK"

Akdağ, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak 51 kişinin hayatını kaybettiğini belirtmişti. Bu sayıda bir değişiklik var mı?" sorusuna ise "Vefat eden kişi sayısı 51, durumu ciddi olan 17 yaralımız var. Bunların bir kısmında hayati tehlike var. Onun dışında 69 yaralı var ama bugün muhtemelen hastanelerden çıkarılacak olanlar var. Toplamda 90'ın üstünde yaralıyla hastanelerimiz karşılaşmıştı. Herhangi bir ilave hizmet ihtiyacı yok. Umut ederim tüm hastalarımız şifaya kavuşurlar." cevabını verdi.

Sayfa Yükleniyor...