NTV

Sağlık Bakanlığı’na suç duyurusu

Anadolu Ajansı

Türkiye

Sivas’ta hayatını kaybeden 4 yaşındaki oğlunu ambulans ve cenaze aracı gelmediği iddiasıyla Iğdır’a taksiyle götüren aile, Sağlık Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sivas'ta hayatını kaybeden çocuğunun cenazesini ambulans ve cenaze aracı tahsis edilmediği iddiasıyla taksiyle Iğdır'a götüren aile, Sağlık Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulundu. Geçtiğimiz günlerde 4 yaşındaki çocukları Diyar'ı kaybeden Gürcanailesi, Iğdır Adliye Sarayına geldi.

Burada, AA muhabirine açıklamalarda bulunan baba Mücahit Gürcan, Sağlık Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Çocuğunun cenazesinin taşınması için Sağlık Bakanlığı'nı defalarca aradığını savunan Gürcan, "Bugün cumhuriyet savcılığına suç duyurusu yapacağız. Benim başım yandı, başkalarının canı yanmasın. Bu işin peşini asla bırakmayacağız. Bir saat boyunca ambulans istedik vermediler, telefon kayıtlarını da sunacağım." dedi.

Daha sonra adliye binasına giren Gürcan ailesi, Sağlık Bakanlığı hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.