'Sağlık politikası hasta ve doktoru hasım yaptı'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sağlıkta dönüşüm politikası hastaları ve doktorları hasım haline getirmiştir" dedi.

24.04.2012 - 11:30

'Sağlık politikası hasta ve doktoru hasım yaptı'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

''Tutuklu milletvekillerinin mağduriyetleri kalıcı olarak giderilmeli, tutukluğun adı konulmamış infaza dönüşmesi artık engellenmelidir'' ifadesini kullanan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''TBMM Başkanı'nın, çözüm bulma konusunda parti guruplarıyla temaslarda bulunması olumlu netice vermeli ve diyalogla millet iradesini temsil eden ve aralarında İstanbul Milletvekilimiz Sayın Engin Alan'ın da bulunduğu değerli isimler Meclisimizdeki yerlerini almalıdır. Başbakan Erdoğan'ın, 'bizim sorunumuz değil' diyerek ipe un serme çabası, en başta milletimizin sandıktaki tercihine haksızlık olacaktır. Unutulmamalıdır ki millet iradesini çarpıtarak, milli egemenliği yanlış ve kasıtlı yorumlayarak siyasi hırslarına payanda yapmaya kalkışan kim olursa olsun ilk önce karşılarında bizi bulacaktır. Mazeret olarak sığındıkları çoğunlukçu sapmayla, Türkiye'nin sırtına hançer vurmaya, Türk milletinin kardeşliğini sakatlamaya heveslenenler, Ulus'taki tarihi ve milli coşkunun hala var olduğunu ve gerekirse tekrar yeni bir kurtuluş mücadelesi vermekten kaçınmayacağını akıllarından çıkarmamaları gerekmektedir.

Yeri gelince milliyetçi kesilen, yeri gelince küreselci olan, kimi zaman BOP'çu kimi zaman Türkiyeli olarak kendisini takdim eden, karar ve uygulamalarında Ankara’nın menfaatinden daha çok başka başkentlerin projelerini savunan kararsız ve dengesiz zihniyetlerin, Milli Mücadele mührünü barındıran kutlu Meclisimizin saygınlığını içtenlikle benimsemeleri bize göre çok zordur.''

Türkiye'nin, gittikçe derinleşen ve genişleyen bir kavga ve tahammülsüzlük ortamı yaşadığını öne süren Bahçeli, ''Gaziantep'te bir doktor kardeşimizin hunharca ve alçakça katledilmesinin sebeplerini de bu karanlık iklimde aramak lazımdır. Genç yaşında cinayete kurban giden doktorumuza Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sağlık çalışanlarımıza başsağlığı diliyorum'' şeklinde konuştu.

''Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil tıp uzmanı olarak görev yapan bir doktorumuzun da, bölücülüğün Meclis uzantısı bir partinin milletvekili tarafından şiddete maruz kalmasını da nefretle telin ediyorum'' diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Taşıdığı milletvekilliği görevini içine sindiremeyen ve layıkıyla benimsemeyen bu çürümüş şahsın, yalnızca mesleğini yapmakla meşgul olan bir kardeşimize el kaldırmasının ve dağdaki arkadaşları gibi vahşiyane bir tutum içinde hareket etmesinin karşılıksız bırakılmamasını temenni ediyorum. Bu olay, kimi zaman polise tokat atan, kimi zaman da doktora saldıran bu zihniyetin besin kaynağının ne olduğunu açıklıkla göstermiştir. Kaba güç gösterisi ile kamu görevini yerine getirenlere karşı uygulanan kirli ve aşağılık niyetlerin cevapsız bırakılmaması bizim en acil istek ve beklentimizdir. Bu anlayışın, dağdaki eşkıyalıkları yetmiyormuş gibi, kamuya ait yerlerde görev yapanlara el kaldırmaları ve darp etmeleri insanlığın neresinde bulunmaktadır?

Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu saldırgana duyarsız kalmamalı, hukuk bu çapulcunun yakasını bırakmamalıdır. Şayet önlem alınmaz, gerekli tedbirlerde gecikme yaşanırsa, önüne gelen milletimize hizmet ve yardımla meşgul olan çalışanlarımıza orman kanunlarını uygulayacak ve bunu da kendilerinde hak olarak görecektir.''

''Sağlıkta Dönüşüm Projesi''nin, vatandaşın gözünü boyamak için uydurulmuş temelsiz ve içi boş bir adım olduğunu öne süren Bahçeli, ''Adalet ve Kalkınma Partisi'nin politika tercihi, doktorları zan ve töhmet altında bırakan yaklaşımı, sağlık hizmeti verenlerle hastaları ve yakınlarını birbirine hasım haline getirmiştir'' dedi.

'SURİYE'YE MÜDAHALENİN ALT YAPISINI OLUŞTURUYOR'
AKP hükümetinin dış politika alanındaki savrulmaları ve sürekli kriz üreten zihniyeti her gün aşama kaydetmektedir.

Başbakan Erdoğan gittiği her yerde, konuştuğu her platformda takılmış plak gibi Suriye’yi diline dolamakta, bu ülkeye yönelik muhtemel bir müdahalenin alt yapısını oluşturmaya çabalamaktadır.

Hatta bu konuda öyle bir noktaya gelmiştir ki, sınır ihlallerinden dolayı NATO Anlaşması’nın beşinci maddesini taraflara hatırlatarak, Suriye’yi hedefine alan bir girişim için adeta çağrıda bulunmaktan kaçınmamıştır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...