Sağlıkçılar siyah önlükle yürüdü

Sağlık alanındaki çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sendika üyeleri, ''Sağlıkta Dönüşüm'' programını protesto etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.12.2011 - 17:08

Sağlık alanındaki çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sendika üyeleri, ''Sağlıkta Dönüşüm'' programını protesto etti.

İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Diş Hekimleri Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası, Devrimci Sağlık-İş, SES İstanbul Şubesi üyeleri, siyah önlük giyerek, Beyoğlu Tünel'den başlayarak, alkış ve sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı'na kadar yürüdü.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP'li eski milletvekili Sacit Yıldız, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş gibi isimlerin de destek verdiği yürüyüşün ardından İstanbul Eczacı Odası Başkanı Semih Güngör, yaptığı açıklamada, eczacıların sağlık alanında gerçekleştirilen son uygulamalardan mağdur olduğunu belirtti.

Güngör, ''Bizler bu durumda kesintisiz sağlık hizmetini, vatandaşa parasız vermenin mücadelesini yapıyoruz. Bunu yaparken de bizler 6 yıldır ekonomilerimize olan saldırıyı da karşılama zorunda kalıyoruz'' dedi. İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taner Gören da konuşmasında ''Sağıkta Dönüşüm'' programını eleştirdi.

21 Aralık'ta yapılacak bir günlük greve katılım çağrısında bulunan protestocular, konuşmaların ardından yürüyüş boyunca giydikleri siyah önlükleri çıkararak, beyaz önlük giydi. Protesto, olaysız bir şekilde sona erdi.

Sayfa Yükleniyor...