Şahane düetler NTV Yılbaşı Gecesi'nde

Yılbaşı gecesi evde oturanlara, oturduklarına değecek kutlama bu yıl da NTV’de. Bir araya gelmez denilen ünlü isimler, en güzel yorumları, canlı performansları ve düetleriyle NTV yılbaşı ekranında.

26.12.2009 - 12:39

Şahane düetler NTV Yılbaşı Gecesi'nde

Bir araya gelmez denilen isimler; Kibariye-Sertab Erener, Müslüm Gürses-Hande Yener, Emrah-Gece Yolcuları, Neşe Karaböcek-Göksel, Kamuran Akkor-Ziynet Sali, Ümit Besen-Işın Karaca, Ferdi Özbeğen-Bengü NTV’de buluşacak, birbirleriyle hayatlarının en güzel yılını paylaşacak ve şarkılarını birlikte söyleyecek. NTV izleyicileri 2010’u Ajda Pekkan’ın şarkılarıyla karşılayacak.

Dünyanın en saygın orkestralarından Sir Simon Rattle yönetimindeki 'Berlin Filarmoni Orkestrası'nın geleneksel yıla veda konseri ise saat 18:15’den itibaren canlı yayınlanacak.

NTV, yılbaşındaki reklam gelirini Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Servislerine mekanik ventilator–suni solunum cihazı alınması için bağışlayacak.

2010’U AJDA İLE KARŞILIYORUZ
Günlerdir konuşulan Amerika konserinin ardından NTV yılbaşı programı için stüdyoya giren Ajda Pekkan, yine olağanüstü bir performans sergiliyor.

Ajda, yılbaşı gecesi en güzel şarkılarından oluşan konseriyle NTV ekranında olacak.

ŞAHANE DÜETLER, CANLI PERFORMANSLAR
Türkiye’nin sesleri yüzyüze, kalp kalbe düetlerle NTV yılbaşı ekranında. Bir araya gelmez denilen isimler; Kibariye-Sertab Erener, Neşe Karaböcek-Göksel, Kamuran Akkor-Ziynet Sali, Ümit Besen-Işın Karaca, Emrah-Gece Yolcuları, Ferdi Özbeğen-Bengü, Müslüm Gürses-Hande Yener buluşacak, birbirleriyle hayatlarının en güzel yılını paylaşacak, 2010 yılından beklentilerini ve dileklerini anlatacak, birbirleriyle ilgili merak ettiklerini soracak, hayatlarının şarkılarını birlikte söyleyecek.

Kibariye-Sertab Erener
Eurovizyon’da aldığı birincilikle başarısını Avrupa’ya da tescil ettirmiş Türk pop müziğin başarılı ismi Sertab Erener, arabesk müziğin güçlü sesi Kibariye ile yüz yüze geliyor, hem sohbet ediyor, hem de beraber ve solo en güzel şarkılarını seslendiriyor.

Programda iki sanatçı da kendi orkestralarıyla yer alıyor. İkili Sezen Aksu şarkısı ''Sen Ağlama''yı birlikte seslendirerek programlarına başlıyor. Kibariye bir başka Sezen Aksu şarkısı ''Onursuz Olmasın Aşk'' ve ''Gidemem'' ile programına devam ediyor ve ''Kim Bilir'' başta olmak üzere sevilen şarkılarını söylüyor.

Sertab Erener ise son albümünden örnekler sunduğu programda ''Açık Adres'', ''Bu Böyle'', ''Aşk'' ve ''Yanarım'' adını taşıyan şarkılarını seslendiriyor. Programı hareketli şarkılarıyla tamamlayan ikili seyircileri coşturuyor. Sertab, Kibariye ile ''İkimiz Bir Fidanız'' şarkısını söyleyerek bu türde ilk kez bir şarkıyı seslendirdiğini belirtiyor.

Müslüm Gürses – Hande Yener
Herkesin babası, arabeskin kralı, gönül insanı Müslüm Gürses ile popun güçlü sesi Hande Yener biraraya gelirse ne olur? Yılın en önemli düetlerinden biri olmaya aday buluşmada ikili; Müslüm Gürses’in unutulmaz şarkısı “Tanrı İstemezse” ve Zeki Müren’den Ayşegül Aldinç’e bir çok sanatçının okuduğu Sezen Aksu şarkısı “Sorma”, Teoman’ın bir rock parçası “Paramparça”, Hande Yener’in “Kırmızı”, bir başka Sezen Aksu şarkısı “Vazgeçtim” şarkısını seslendiriyor.

Ayrıca Hande Yener’den “Hayrola” şarkısını solo olarak dinleyeceğiz. Müslüm Gürses ise kendi yorumuyla “Olmasa Mektubun” şarkısını söylüyor.

Emrah – Gece Yolcuları
Emrah rock yıldızı oluyor. Emrah, 2009’un en çok izlenen filmlerinden biri olan “Nefes” filminin müziği “Götür Beni Gittiğin Yere” şarkısını rock grubu “Gece Yolcuları” ile birlikte söylerken, grubun “Hüzün” adlı şarkısını kendi orkestrası ile seslendiriyor.

İki farklı müzik türünün temsilcilerinin sohbetleri de yine sıra dışı oluyor. Programda Gece Yolcuları da Emrah’ın “Belalım Benim” şarkısını kendi tarzlarında okuyor. Programda ayrıca Emrah, “Seni Seviyorum”, “Ruhundayım”, “Unutabilsem”i söylüyor.

Neşe Karaböcek-Göksel
Iki ayrı kuşağın şarkıcısı ama onları şarkılar buluşturuyor. Neşe Karaböcek ile Göksel, NTV’nin yılbaşı programı için bir araya geliyor, geçmişten bugüne en güzel şarkıları seslendiriyor. İki sanatçının sahne performansları ise olağanüstü.

Sohbetin az, müziğin çok olduğu programda yeni kuşağın bilmediği ve duyduklarında çok sevecekleri şarkılar da yer alıyor. Neşe Karaböcek ve Göksel birlikte “Günün Birinde”, “Nasıl Geçti Habersiz O Güzelim Yıllarım”, “Ağlama Değmez Hayat”, “Adını Anmayacağım”, “Eski Dostlar”ı seslendiriyor. Ayrıca Göksel, “Niyet” ve “Dudaklarında Arzu” adlı şarkılarını da okuyor. Neşe Karaböcek ise “Ay İnce Cam Gibi”, “Gündüzüm Seninle Gecem Seninle” şarkılarını solo söylüyor.

Kâmuran Akkor – Ziynet Sali
Batı müziği ile başlayıp, arabesk ve Türk Sanat Müziği de okuyan, 70’li yılların altın plaklı yıldızı Kâmuran Akkor ile 2000’lerin sevilen pop şarkıcısı Ziynet Sali’yi bir araya getiren buluşma, yılbaşı gecesinde eğlenmek isteyenler için doyumsuz bir müzik ziyafetine dönüşüyor.

Yine pop, Türk Sanat Müziği ve arabesk şarkıların seslendirildiği programda Ziynet Sali’yi Kâmuran Akkor’a altın plak kazandıran Orhan Gencebay’ın unutulmaz şarkısı “Bir Teselli Ver”i söylerken bulabilirsiniz. İki sanatçının seslerinin birbirine benzerliği ise sıkça konu ediliyor. Bol müzikli sohbetin sonunda ise Ziynet Sali, Kâmuran Akkor’dan “Bir Ateşe Attın Beni” şarkısını kendi albümüne koymak için izin istiyor. Ziynet Sali, son albümünden “5 Çayı”, “Herkes Evine”, Kâmuran Akkor ise “Sende Git Sevme Unut Beni” ve “Bir Ateşe Attın Beni” şarkılarıyla ekrana geliyor. Seyirciyi coşturacak programda “At Kadehi Elinden”, “Mavi Boncuk”, “Senede Bir Gün” gibi şarkıları birlikte söylüyor ve hareketli potborileriyle veda ediyor.

Ümit Besen – Işın Karaca
Unutulmaz besteleri ve yorumlarıyla bir döneme damgasını vuran, 38. paralelin en romantik adamı olarak sunulan Ümit Besen, genç kuşağın güçlü sesi Işın Karaca ile NTV için bir araya geliyor.

“Kaybolan Yıllar” ve “Nikah Masası” birlikte söyleyerek programlarına başlayan ikili daha sonra “Alışmak Sevmekten Daha Zor Geliyor”u seslendiriyor. Ümit Besen, “Bizim Hikayemiz”, “Islak Mendil”, “Bir Çılgınlık eder Vururum Seni” adlı şarkılarını okuyor. Işın Karaca ise “Uyanış”, “Bambaşka Biri” ve “Yetinmeyi Bilir misin?” parçasını söylüyor. Oldukça keyifli geçen sohbetlerinin ardından Ümit Besen ve Işın Karaca, birlikte seslendirdikleri unutulmaz şarkılar “Bir Garip Yolcuyum” ve “Unuttun Beni Zalim” ile programlarını bitiriyor...

Ferdi Özbeğen - Bengü
Ferdi Özbeğen, Piyanistin Hikayesi’ni bu kez sahnelerin renkli ismi Bengü’ye anlatıyor. İki farklı kuşağın şarkıcısının buluşması oldukça dostane, eğlenceli ve tadına doyulmayan bir müzik ziyafetine dönüşüyor.

Bu buluşmada iki ünlü şarkıcı Ferdi Özbeğen ve Bengü, “Dilek Taşı”, “Büklüm Büklüm”, “Boşvere Boşvere”, “Elimi Sallasam Ellisi” gibi unutulmayan şarkıları seslendiriyor. İkilinin etkileyici sahne performansı 2010’da da konuşulacak gibi...

BERLİN FİLARMONİ ORKESTRASI 2009’A VEDA
NTV, dünyanın en saygın orkestralarından Sir Simon Rattle yönetimindeki “Berlin Filarmoni Orkestrası”nın geleneksel yıla veda konseri saat 18:15’den itibaren canlı olarak yayınlayacak.

Orkestranın bu yılki solisti Çinli piyanist Lang Lang. 2008 Pekin Olimpiyatları’nın açılış töreninde de performans sergileyen Lang Lang, Obama’dan Kraliçe Elizabeth’e, Putin’den Sarkozy’ye birçok önemli şahsiyetin önünde konser vermiş bir sanatçı... Simon Rattle yönetimindeki orkestra 2009’a Veda konserinde Rachmaninoff’un “Piyano Konçertosu”nu, Çaykovski’nin “Fındıkkıran Suiti”ni yorumlayacak.

YORUM FARKI 2009
Bir NTV klasiği olan “Yorum Farkı”nda Mehmet Barlas ve Emre Kongar, 2009’a damgasını vuran olayları her yıl olduğu gibi bu yılda değerlendirecek.

Türk basının iki ünlü yorumcusu Kongar ve Barlas, 2009’a damga vuran olaylardan başta Ergenekon davası, Demokratik Açılım ve sonrasında gelinen nokta, ABD, AB, Irak, Suriye, Ermenistan ilişkileri, Obama’nın başkanlığı, iç ve dış siyasetteki gelişmeler olmak üzere bütün bir yılı değerlendirecek.

TÜRKİYE VE DÜNYADA YENİ YIL COŞKUSU
Ayrıca her saat başı “Yılbaşı Bülteni”nde dünya başkentleri ve Türkiye’deki yılbaşı kutlamalarından haberler ve özel görüntüler ekrana gelecek. Ankara Kızılay Meydanı, İstanbul Taksim ve Nişantaşı’daki eğlenceli yeni yılı karşılama kutlaması gecenin canlı yayınlarında özel bir yer alıyor. Yeni yılı ilk ve son karşılayan ülkelerdeki coşku gece boyunca izleyicilere yansıtılacak.

2009’UN ÖNEMLİ OLAYLARI
Yılın son ve yeni yılın ilk günü, haber, magazin, aktüalite, spor konusunda 2009’de yaşanan önemli olaylar özel programlarla bir kez daha ekrana getirilecek. Sinema ve Müzik, Bilim ve Teknoloji, Kaybettiklerimiz, Türkiye ve Dünyada Futbol, Türkiye Almanağı 2009, Entertainment Weekly 2009’un En İyileri, Dünya Almanağı, Olaylar ve İnsanlar, O An 2009 başlığı altında geçen yılın bir özeti gün boyu yayınlanacak...

ELBİRLİĞİ İLE ÇOCUKLARA SOLUNUM CİHAZI
NTV, bu yıl da yılbaşı programından elde ettiği reklam gelirini sosyal sorumluluk projelerine aktaracak. Bu bağışların adresi ise Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği olacak. Dernek, yıllardır Türkiye’nin birçok ilinde Çocuk Yoğun Bakım ve Acil üniteleri açılması için çalışıyor.

NTV’nin destek vereceği proje kapsamında ise bir çok şehirde Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Servislerine mekanik ventilator – suni solunum cihazı alınacak. Domuz Gribi ile birlikte seyreden zatürre vakalarında ihtiyaç duyulan suni solunum cihazları, binlerce çocuğun hayatını kurtaracak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...