Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 kişilik uzman erbaş alımı yapacak (Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler?)

Sahil Güvenlik Komutanlığı, en az lise mezunu 300 kişilik uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Peki, 2021 Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir?

Haberler 21.09.2021 - 10:57

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 kişilik uzman erbaş alımı yapacak (Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler?)

Sahil Güvenlik Komutanlığı, en az lise mezunu 300 uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu.

UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURUSU NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvurular, 21-30 Eylül tarihleri arasında  https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden yapılacak.

Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamazsa idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecek. Bu durum, www.sg.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

En az lise mezunu olmak.

2021 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (21 Eylül 2016 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden ''Branşında Uzman Erbaş Olur." kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu'ndaki (Eylül 2021) diğer şartları taşıyor olmak.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...