Sahilde gitar çalan gençlere kurşun yağdırdı

Rize’de sahilde gitar çalıp şarkı söyleyen üniversite öğrencilerine "gürültü yaptıkları" gerekçesiyle ateş açıldı. Saldırıda iki öğrenci ağır yaralandı.

30.05.2011 - 09:49

Sahilde gitar çalan gençlere kurşun yağdırdı

Derepazarı ilçesindeki balıkçı barınağında gece saatlerinde sahilde biraraya gelen bir grup üniversite öğrencisi, iskelede gitar çalıp şarkı söylemeye başladı.

İddiaya göre; iş çıkışı balıkçı barınağının karşısındaki evine giden Abdullah Avcı, gürültü yaptıkları gerekçesiyle gençleri uyardı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Avcı, tabancasıyla gençlere ateş açtı. Saldırıda Rize Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Salih Yuşa Tanış ve Mehmet Adaş yaralandı.Olaydan sonra kaçan Abdullah Avcı ise sabah saatlerinde jandarmaya teslim oldu.

Sorgusunda alkol aldıkları için gençlerle tartıştığını belirten zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FELÇ RİSKİ VAR
Salih Yuşa Tanış ve Mehmet Adaş'ın tedavileri Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde devam ediyor.

Gençlerin sağlık durumlarıyla ilgili bilgi veren Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe şöyle konuştu:

''Her iki öğrencinin de yoğun bakım ünitesinde tedavileri devam ediyor. Tanış, karın ve akciğerinden yaralanmıştı. Mermi çekirdeği halen vücudunda. Ameliyatı başarılı geçti. Sağlık durumu iyi. Takibi yapılıyor. Merminin ne zaman çıkarılacağına önümüzdeki günlerde karar verilecek.

Adaş'ın akciğer ve omuriliğinde zedelenme var. Felç olma riski bulunuyor. İnşallah bu risk ortadan kaldırılabilir."

Öte yandan, Adaş'ın sabah uyandığı ve yürümek istediği, görevlilerin kendisine izin vermediği öğrenildi. Adaş'a omuriliğindeki zedelenmenin ve felç olma riskinin söylenmediği belirtildi.

Bu arada, Rize Üniversitesi öğrenci konseyi, üniversite yönetiminin öğrencilerin durumları ile yakından ilgilenmediğini öne sürdüğü iddia etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...