Sahilde gitar çalan tıp fakültesi öğrencisinin çenesini kırdılar (Lisanslı boksör iddiası)

Zonguldak'ta sahilde gitar çaldığı sırada 3 kişinin saldırısına uğrayan tıp öğrencisinin çenesi kırıldı.  Gözaltına alınan şüphelilerden birisi  adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DHA 01.10.2020 - 13:27

Sahilde gitar çalan tıp fakültesi öğrencisinin çenesini kırdılar (Lisanslı boksör iddiası)

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde sahilde arkadaşlarıyla gitar çalan son sınıf tıp öğrencisi 3 kişinin saldırısına uğradı. 

Olay, 30 Eylül Çarşamba günü saat 02.00 sıralarında, Kozlu sahilinde meydana geldi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi 6'ncı sınıf öğrencisi Çağatay Çelik, intörn olarak görev yaptığı acil servisteki mesaisinin ardından arkadaşlarıyla yürüyüşe çıktı. Sahilde arkadaşlarıyla gitar çalıp, şarkı söylerken yanlarına gelen 3 gencin saldırısına uğradı.

Yanındaki 2 arkadaşı kaçarken, Çelik ise 3 kişinin tekme tokat saldırısına uğradı. Çenesi kırılan Çelik, güçlükle kaçarak, polisi ve ailesini aradı.

'LİSANSLI BOKSÖR' İDDİASI

Sahile gelen polis ekipleri, Mert B, Murat B. ve G.K.S'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden, lisanslı boksör olduğu iddia edilen Mert B. ve Murat B. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

G.K.S. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ÇENESİNE VİDA TAKTILAR

Öğrenim gördüğü tıp fakültesi hastanesinde tedaviye alınan Çağatay Çelik, çenesinden ameliyat oldu. Kırılan çenesinin sol ve sağ kısmında vidalar takılan Çelik, güçlükle konuşabiliyor.

Yaşadığı korku dolu anları anlatan Çelik, hastanedeki görevinden çıktıktan sonra 1 gün sonraki sunumu öncesi arkadaşlarıyla stres atmak amacıyla sahile gittiklerini söyledi.

'SİGARA YOK' DEYİNCE YUMRUK YEMİŞ

Çelik, "Stres atalım, diyerek sahilde gitar çalıyorduk. Eve dönmek için gitarı çantasına koyarken 3 kişi bize yaklaştı. İçlerinden biri, bana, 'Kardeş bana da bir şarkı çal' dedi. İstek bir şarkıda bulundu. Ben de 'Tabi, çalarız' dedim. Tam oturdum, gitarı çıkardım, çalacağım; bana gelip 'Sende sigara var mı?' dedi. Ben de 'Sonunu içtik, bende daha yok' dedim. Bunun üstünde hiç beklemediğim şekilde aniden bir yumruk yedim" diye konuştu.

'KARŞILARINDA DÜŞMAN VARMIŞ GİBİ DÖVMÜŞLER'

Emekli astsubay Fuat Çelik ise oğlunun olaydan sonra kendisini aradığını ancak konuşmasından sadece 'gel' dediğini anladığını söyledi. Oğlunun sahilde olduğunu bildiği için ilk olarak yolun karşısına geçtiği sırada trafik kazası geçirdiğini düşündüğünü anlatan Çelik, "Hemen oraya gittik. Geldiğimizde polis arkadaşlar Kozlu sahili girişinde oğlumun suratı ise kanlar içindeydi ve konuşamıyordu. 2 arkadaşı tanımadıkları 3 kişi tarafından durup dururken saldırıya uğradıklarını söylediler. Polis ekipleriyle hemen sahile gittik aramaya. Polislerden önce ben fark ettim ve polisler yakaladı. Dehşet verici bir olay. Birbirlerini tanımıyorlar. Benim çocuklarla veya onların hiçbir tanışmışlığı yok. Karşıdaki bir arkadaş lisanslı boksörmüş. Karşılarında büyük bir düşmanları varmış gibi yerde oturan çocuklara tekme tokat giriyorlar" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...