Şahin: Erkeklerin de bakanıyım

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, erkeklerle ilgili sorunların da bakanlığın görev alanı içinde olduğunu söyledi ve ekledi: Ben erkeklerin de bakanıyım.

Anadolu Ajansı 20.10.2012 - 19:10

Şahin: Erkeklerin de bakanıyım

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Erkeklerle ilgili sorunlar da bakanlığımızın görev alanı içinde, ben erkeklerin de bakanıyım" dedi.

Şahin, Avrasya Bir Vakfı'nın Küçükçekmece'deki binasında düzenlenen sezon açılış töreninde, bakanlığının yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şahin, "Aile deyince sanki kadın ve çocuklardan oluşuyor. Ancak bugün kahvehaneler kadınlardan kaçıp sığınan erkeklerle dolu. Buralar için bir çalışmanız var mı?'' şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:

"Dezavantajlı bir grup varsa onlara yardımcı olması gerekiyor. Burada erkekleri ikincilleştirmek manasına gelmesin. Eğer erkeklerle ilgili toplumsal bir sorun varsa, o da bizim bakanlığımızın görev alanı içerisinde. Ben erkeklerin de bakanıyım. Kahvehanelerle ilgili yapılacak bir sosyal projede, her türlü projede olduğumu ifade etmek isterim.''

ÇOK REYTİNG, ÇOK ŞİKAYET
Şahin, ''Dizilerin büyük çoğunluğu toplumu tahrip ediyor, bakanlık olarak aile dizisi koyma fikriniz var mı?'' şeklindeki soruya karşılık, bakanlık olarak bu konuya önemle eğildiklerini vurguladı.

''Özellikle görsel medyanın çok daha etkili olduğu günümüzde dizilere baktığınız zaman aile değerlerini hakikaten yıpratan, gayri ahlaki duruşları normalleştiren bir altyapının olduğunu görüyoruz'' diyen Şahin, bu konudaki bütün araştırmaları çıkarttıklarını dile getirdi.

Şahin, kendilerine düşen kısmıyla ne yapmaları gerektiğine çalıştıklarını dile getirerek, ''En çok şikayet edilen diziler en çok izlenen diziler. Toplumda kafa karışıklığı var. Bu konuda çalışmalarımız var. Çalışmamız içerisinde eğitim, kültür ve sanat, hukuk, iletişim boyutları var" dedi.

MENDİLCİ ÇOCUKLAR İÇİN 5 BAKANLIK DEVREDE
Mendil satan çocuklarla ilgili bir soru üzerine Şahin, sorunun, yaklaşık 5 yıl önce İstanbul merkezli bir sorun olarak karşılarında olduğunu, o zaman 5 ayrı bakanlığın ortak çalışmalar yaptığını söyledi.

Şahin, ''Bu işbirliğine rağmen bazı ailelerin her türlü mali desteği alıp çocuğuyla ilgili kurumsal altyapı oluşturmasına rağmen çocuğunu yine çalıştırmaya uğraştığını görüyoruz. Bu zamanlarda TCK'nın cezai hükmünü uygulamamız gerektiğini düşünüyorum. İçişleri Bakanlığı, kolluk kuvvetleri ile bu tür ailelere müsaade etmeyip, gerekli cezai uygulamayı başlatıp takip etmemiz gerekiyor'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...