Şahin: Gündemde af yok

Cumhurbaşkanı Gül'ün Irak'taki temaslarını değerlendiren Adalet Bakanı Şahin, ''Onun politikaları şahsi politikaları değil, devletimizin politikalarıdır'' dedi. Bakan Şahin, af konusunun gündemde olmadığını da söyledi.

Anadolu Ajansı 24.03.2009 - 11:52

Şahin: Gündemde af yok

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Irak ziyaretine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şahin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Kuzey Irak'taki bölgesel yönetim ile ilgili sözlerine ilişkin sorusu üzerine şunları kaydetti: ''Sayın Cumhurbaşkanı'mız devletimizi milletimizi temsil eder. Onun politikaları şahsi politikaları değil, devletimizin politikalarıdır. Sorunun çözümünde Irak'ta birtakım görüşmelerin yapılıyor olmasını, önemli kabul edeceğimiz bir adımdır diye düşünüyorum.''

Bakan Şahin, bu konunun Bakanlar Kurulunun gündemine gelip gelmediğine ilişkin soruyu ''Cumhurbaşkanları anlaşma yapmaz. Cumhurbaşkanları temasta bulunur ve bir anlaşma yapılacaksa kuşkusuz ki hangi bakanlıklar arasında yapılacaksa o bakanlıklar arasında görüşülür, masaya yatırılır'' diye yanıtladı.

Bakan Şahin, genel afla ilgili taleplerin hatırlatılması üzerine ''Gündeminde, şu an itibariyle böyle bir af söz konusu değil'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...