Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, cezaevinden bir sayfalık bir açıklama gönderdi. Açıklamada, Genelkurmay Başkanlığı’nın dün yaptığı açıklamaların doğru olduğu belirtildi.

Açıklamada Şahin’in, “Benim Genelkurmay Başkanlığı ve Genelkurmay başkanımız ile hiçbir görüşmem olmamıştır. Savcılık makamında ifade verirken böyle bir soruyla da karşılaşmadım” dediği yer aldı.

Kendisine sorulmayan TSK’yı hedef alan 70-80 sorunun sanki sorulmuş gibi tutanağa yazıldığını belirten Şahin, şöyle konuştu: “Soruların yüzde 70’i emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin üzerine hazırlanmış, cezaevinde tanıma şerefine eriştiğim emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile bu partinin diğer mensupları üzerine yoğunlaşmıştı. Sorgulama tamamen TSK’yı hedef aldığından bir çok soruda susma hakkımı kullandım. Ayrıca TSK’nın benim gibi hasta ve eski bir mahkuma da ihtiyacı yoktur. Tüm gerçekler mahkemede ortaya çıkacaktır. Türk milletinin ilelebet payidar olması dileğiyle.”

Bu arada, işitme sorunu nedeniyle biyonik kulak kullanan İbrahim Şahin, bugün Şişli Etfal Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti. Yapılan incelemede, biyonik kulağın pili bittiği için Şahin’in duyamadığı belirlendi.