Şahin’den Bahçeli'ye 'ikna telefonu'

Sivil şehitlik düzenlemesini şiddetle eleştiren MHP liderini ikna etmek Fatma Şahin’e düştü. MHP liderini telefonla arayan bakan Şahin, yasanın şehitlik tanımlaması yapmadığını iletti.

29.03.2012 - 00:55

Şahin’den Bahçeli'ye 'ikna telefonu'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, şehitlik düzenlemesine şiddetle karşı çıkan MHP lideri Bahçeli’yi arayarak, konuyla ilgili bilgi verdi.

Bahçeli, partisinin salı günkü grup toplantısında yaptığı konuşmada ‘sivil şehitlik yasası’na yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu.

Suikasta kurban giden gazeteci Hrant Dink ile Uludere'de hayatını kaybedenleri de kapsayacak olan yasa düzenlemesiyle ilgili Bahçeli, “Ölen birisinin şehit olabilmesi için müslüman olması gereklidir. Hükümetin savurganca şehit tanımını genişletme çabası, kahramanların ruhuna saygısızlıktır” ifadelerini kullanmıştı.

Bu sert eleştirilerin ardından ilginç bir gelişme yaşandı. Düzenlemenin mimarı Fatma Şahin, telefonla aradığı Bahçeli’ye düzenleme ile ilgili bilgi verdi.

Yasa’nın yanlış anlaşıldığını aktaran Şahin, Devlet Bahçeli'ye yasanın şehitlik ya da şehadet tanımlamasına kesinlikle girmediğini söyledi.

Bahçeli’nin kendisine yasayla ilgili kaygılarını anlattığını aktaran Şahin, “Bahçeli bazı konularda ikna oldu” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...