Şahin’e muhalefetten ayrımcılık suçlaması

"Hükümetimizle kavga eden, zıtlaşan yerel yönetimler her projelerini Ankara’dan geçiremiyor" diyen ve bunu Türkiyenin gerçeği olarak açıklayan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e, CHP ve MHP’den, tehdit ve  belediyeler arasında ayrım yapma suçlaması geldi.

23.02.2009 - 17:26

Adalaet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in Antalya’da yaptığı açıklamalar, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay tarafından ‘biz ve ötekiler’ yaklaşımının göstergesi olduğu şeklinde yorumlandı. MHP kanadında ise açıklama yine grup başkanvekili Oktay Vural’dan geldi: Şantajın makul görülmesi adaletin durumunu gözler önüne seriyor.

CHP: BİZ VE ÖTEKİLER
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in Antalya’daki seçim bürosu açılışında sarf ettiği, “Hükümetimizle kavga eden, zıtlaşan yerel yönetimler her projelerini Ankara’dan geçiremiyor” sözleriyle ilgili CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, "Biz ve ötekiler şeklindeki tipik anlayışın yansıması" dedi.

Okay, " Alışık olunmayan uslupla vatandaşı tehdit etmekte, şantaj yapmakta hizmet etmeyiz demektedir. Bu AKP’nin tipik anlayışı yani ‘Biz ve ötekiler’ Eğer bizden değilsen talebin karşılanmaz duruşu. Hükümet TC hükümetidir, hizmet götürülenler TC vatandaşlarıdır. Siyasi tercihe endeksli olarak demokratik haklarını kullanacakları için kimse cezalandırılamaz” şeklinde konuştu.

MHP: İTİRAFTIR
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da, "Adalet Bakanı’nın şantajı makul görmesi adaletin durumunu ortaya koyuyor" yorumunu yaptı.

“Bir adalet bakanının bu kadar kayırmacılığı, tehdidi, şantajı, makul görmesi, adaletin durumunu ortaya koyuyor” diyen Vural, “Yüzkarası bir durumla karşı karşıyayız. Partinin adının adalet ve kalkınma; sizin nereniz adalet ve kalkınma. Burada belediyelerde ayrımcılık yaptıkları ortaya çıktı. Ayrımcılık itirafıdır. Bu millet herkese haddini bildirecektir” dedi.

AKP: YANLIŞ ANLAŞILMAYA MÜSAİT
Mehmet Ali Şahin’in sözlerini değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ise, "Bakanın sözleri hassas, yanlış anlaşılmaya müsait bir konu" şeklinde konuştu ve “Hassas bir ve yanlış anlaşılmaya müsait bir konu. Kaynak aktarımı gözönünde bulunduğurulda bizim böyle bir problemimiz olmaz” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...