Antalya ve Ankara'da sahte avukat kimliğiyle çok sayıda duruşmalara giren bir kişi, suçüstü yakalandı. Bazı davaları kazanan sahte avukat, ''Hukuku değme avukatlardan daha iyi bilirim'' dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’nin takibi sonucu, daha önce dolandırıcılık suçundan sabıkası ve arama kaydı bulunan 45 yaşındaki Yahya S'nin Antalya'da kendini emekli Cumhuriyet savcısı olarak tanıttığı ve sahte avukat kimliği düzenleyerek bazı duruşmalara girdiği belirlendi.

Zanlıyla bir dava için müvekkil gibi görüşme talebinde bulunan polis ekipleri, ''Muhammet Yahya S'' ismini kullanan Yahya S'yi büro olarak kullandığı iş yerinde suçüstü yakaladı.

Araştırmada, kendini avukat olarak tanıtan Yahya S'nin, Ankara ve Antalya'da çok sayıda davaya girdiği belirlendi.

Ankara'da bir dönem tutuklandığı, tahliye edildiği ve ardından Antalya'ya gelerek eylemlerini sürdürdüğü tespit edilen zanlının, girdiği bazı davalarda lehine karar çıktığı da kaydedildi.

Yahya S'nin girdiği duruşmalarda çıkan kararların iptal edileceği öğrenildi.

Antalya Adliyesinde bir süredir dikkat çekmeden bazı duruşmalara girerek ''müvekkillerini savunan'' sahte avukatın, ''Hukuku değme avukatlardan daha iyi bilirim'' dediği öne sürüldü.

Sahte kimliği de ele geçirilen zanlı, ''dolandırıcılık'' ve ''unvan gasbı'' suçlarından tutuklandı.