Sahte evrakla servis plakası aldılar

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahte encümen kararlarıyla alındığı belirlenen 24 ''S plaka'' dan 21'i, trafikten çekildi. Olaya ilişkin 3 kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 26.11.2010 - 12:33

Konacık Belediyesi’ne gelen şikayetleri değerlendiren Belediye Başkanı Mehmet Tosun, idari soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında belediyede çalışan bir kişinin, dışarıdan başka kişilerin yardımını da alarak sahta encümen kararlarıyla ''S plaka'' evrakı düzenlediği belirlendi.

Tosun, sahte encümen kararlarıyla alındığı tespit edilen 24 adet ''S'' plakanın trafikten çekilmesi için Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığına yazı yazdı. Bu arada Bodrum Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Tosun, olayın geniş kapsamlı olarak aydınlatılmasını istedi.

Bunun üzerine olayla ilgili çalışma başlatan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Konacık Belediyesinden sahte encümen kararlarıyla alındığı belirlenen 24 ''S plaka'' dan 21'ini trafikten çekti. 3 plakanın bulunması için ise çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Bu arada polis ekipleri, olayla ilgisi olduğu iddiasıyla A.K., V.G. ve Ö.K.'yi gözaltına aldı. Zanlıların, belediyenin imkanlarını kullanarak ''sahte evrak tanzim etmek'' suçundan adli makamlara sevk edilecekleri öğrenildi.

Bu arada Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, yaptığı yazılı açıklamada, yapılan araştırmalar sonucunda, servis taşımacılığı yapan bir grubun, belediyenin zabıta komiserliğinde görevli bir işçiyi de planlarına dahil ederek, encümenin bilgisi dışında konuyla ilgili sahte encümen kararları hazırladıklarını, sonrasında bu kararları kopya ile çoğaltarak Trafik Tescil Şubesi'nden ''S'' plakaları tescil ettirdiklerinin belirlendiğini bildirdi.

Tespit edilen bu olay ile ilgili olarak belediye içinde süratle tedbir alındığını belirten Tosun, şunları kaydetti:

''Vatandaşlarımızın uğradığı mağduriyetin giderilmesi için gerekli inceleme ve çalışmalar başlatılmıştır. Konu ile ilgili olarak Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ile irtibata geçilerek, yapılan usulsüzlük adli makamlara sevk edilmiştir. Vatandaşlarımızın bu türdeki yanlışlığa ya da haksızlığa uğradıkları konularla ilgili rahatlıkla ve samimiyetle belediyemize başvuruda bulunabileceklerini bir kere daha hatırlatır, şahsım ve yönetimim adına gereğinin tereddütsüz yapılacağını bildiririm.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...