İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Metin Şahin ve Nihat Bahadır ile müşteki avukatları katıldı.

Duruşmada son sözleri sorulan sanık Metin Şahin, maktulün ailesine başsağlığı dileyerek, "Olanlardan dolayı üzgünüm. Ailemden ve akrabalarımdan, herkesten özür diliyorum. Bu işi yaptığımdan dolayı binlerce kez pişmanım" dedi.

Diğer sanık Nihat Bahadır ise kaçak içkiyle ilgisinin ve alakasının olmadığını bu nedenle beraatini ve tahliyesini talep etti.

Dosyayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Metin Şahin'in "Olası kasıtla öldürme" suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Diğer sanık Nihat Bahadır'ın ise söz konusu suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle beraatine karar veren heyet, sanığın tahliyesine de hükmetti.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, tutuklu sanıklar Metin Şahin ile Nihat Bahadır'ın da bulunduğu 11 kişi ''şüpheli'', sahte içkiden hayatını kaybeden Serdar Milyoner’in maktul, sahte içkiden zehirlenen 6 kişiye ise mağdur olarak yer verilmişti.

Şüphelilerin sahte içkileri 10 TL karşılığında sattıkları vurgulanan iddianamede, şüphelilerin ölüm ve yaralamaya sebebiyet vereceğini öngörmelerine rağmen kazanacakları paradan dolayı bu neticeyi görmezden geldikleri, ölüm ve yaralamaları kazanacakları paraya karşılık göze aldıkları, bu satış işlemlerini sırf istedikleri netice olan para kazanma amaçlı yaptıkları belirtilmişti.

İddianamede, 11 şüphelinin “kasten öldürme” ve “kasten yaralama” suçlarından hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edilmişti.

İddianameyi kabul eden İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanıklar Şahin ve Bahadır'ın haricinde diğer 9 sanık hakkındaki suçlamanın ''yaralama'' olması nedeniyle dosyanın İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar vermişti.