Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma kapsamında KÜSGET Sanayi Bölgesi'ndeki bir iş yerinde sahte içki imal edildiği ve turistik bölgelerde piyasa sürüleceği tespit edildi.

Yaklaşık 3 ay süren takip sonucunda iş yerine düzenlenen operasyonda, toplam 7 bin 560 şişe sahte içki, şişelenmeye hazır 250 litre içki, 256 litre alkol, kapak makinesi, su arıtma cihazı, 12 bin 600 adet boş şişe, içki tatlandırıcısı alkolmetre, içki tatlandırıcısı, santrifüj, çok sayıda içki kapağı ve içki etiketi, 1650 adet Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'na (TAPDK) ait bandrol, aynı seri numarayı mükerrer takip eden bir cilt sevk irsaliyesi ele geçirildi.

Operasyonda ayrıca sahte içki yüklü Antalya plakalı bir minibüse el konuldu.

Olayla ilgili suçüstü yakalanan M.K.K. (47), A.Y. (40), M.P. (29) ve M.P. (52), Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından, adliyeye sevk edildi.

ÖLÜMLER NEDENİYLE ARA VERMİŞLER
Zanlıların, turistik bölgelerde sahte içkiden ölümlerinin artması ve bu olayların basında yer alması nedeniyle bir süre ara verdiği, olayların soğumasını bekledikten sonra yeniden sahte içki imal etmeye başladığı bildirildi.

Sahte içkilerin başta Antalya olmak üzere turistik bölgelerdeki eğlence merkezlerine gönderilmek üzere hazırlandığı belirtildi.

Ayrıca zanlıların KÜSGET Sanayi Sitesi'ndeki iş yerini, ''penye üreteceğiz'' diyerek 700 TL'ye kiraladığı öğrenildi.

Zanlıların sahte içkileri gerçekmiş gibi göstermek için bir firmadan gerçek bandroller satın aldığı, firmanın belirlenmesi için çalışma başlatıldığı kaydedildi.