Sahte polisler, gerçek polise kimlik sorunca yakayı ele verdi

Konya’da 2 kişi, yakınlarından aldıklarını iddia ettiği polis rozeti ile devriye gezen gerçek polislere kimlik sorunca yakalanarak gözaltına alındı.

İHA 13.08.2015 - 10:52

Sahte polisler, gerçek polise kimlik sorunca yakayı ele verdi

Konya'nın Meram ilçesinde, gerçek polislere kimlik soran sahte polisler yakayı ele verdi.

İddiaya göre, Mustafa S. (28) ve Bestami B. (19) Şeyh Sadrettin Mahallesi Alay Caddesi’nde gece saatlerinde sivil polislerin bulunduğu aracı durdurarak ellerindeki polis rozetini göstererek kimlik kontrolü yapmak istedi.

Şahısların durumundan şüphelenen sivil polisler, kendilerinin de polis olduğunu söyleyerek, 2 şahsın polis kimliklerini görmek istedi. Polis kimliklerini ibraz edemeyen 2 kişi gözaltına alındı.

Polis merkezine götürülen zanlıların vatandaşları ve araçları durdurarak ellerindeki rozetleri gösterip kimlik kontrolü yaptıkları ileri sürüldü. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden Bestami B.'nin 110 promil alkollü olduğu anlaşıldı.

Hastanedeki işlemlerinin ardından şüpheliler, ifadelerinin alınması için karakola götürüldü. Gözaltına alınan Mustafa S.'nin polis rozetini bir yakınından aldığını söylediği iddia edildi.

Sayfa Yükleniyor...