Sahtecilik baba mesleği

İzmir'de sahte ehliyet, nüfus cüzdanı, diploma, araç vizesi gibi evrakların sahteleriyle ikiz çek hazırlayan zanlının babasının da aynı suçtan cezaevinde olduğu öğrenildi.

Anadolu Ajansı 30.09.2010 - 12:52

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, sahte evrakla ilgili edindiği bilgiler üzerine sürdürdüğü takibin ardından Bozyaka'daki bir eve operasyon düzenledi.

Operasyonda zanlı S.H. gözaltına alınırken, başka kişilerin adlarına hazırlanmış sahte 2 ehliyet, 1 nüfus cüzdanı, 5 çek, 1 diploma, sahte evrak hazırlamada kullanılan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ve Konak İlçe Nüfus Müdürlüğü ile bir bankaya ait sahte mühürler, numaratör, hologram, bilgisayar, tarayıcı, yazıcı ve fotokopi makinesi, 47 program CD'si ele geçirildi.

Poliste 16 suçtan kaydı bulunan S.H'nin, ''silahlı yağma'' suçundan da arandığı belirlendi.

S.H'nin gelen talepler üzerine, nüfus cüzdanı, ehliyet, diploma, araç vizesi gibi resmi evrakların sahtesini yaptığı ve bankalara ait çeklerin ikizlerini 350 lira karşılığında hazırladığı ileri sürüldü.

S.H'nin, sahtecilik suçundan cezaevinde bulunan M.H'nin oğlu olduğu belirlendi.

S.H'nin, yaklaşık 5 ay önce babasını silahla ayağından yaraladığı ve olayın ''kaza sonucu'' olduğu yönünde ifade vermesi üzerine serbest kaldığı, babası M.H'nin de 3 ay önceki sahtecilik operasyonunda tutuklandığı bildirildi.

Sorgusunun ardından İzmir Adliyesi’ne sevk edilen S.H. tutuklandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...