Sakarya'da 21 yaşındaki genç evinde ölü bulundu (Kimyasal madde şüphesi)

Sakarya'da 21 yaşındaki genç Mehmet Ali Ç. evinde ölü bulundu. Polis ekipleri, evde kimyasal madde olabileceği şüphesiyle apartmandakileri tahliye etti. Mehmet Ali Ç'nin cenazesi, AFAD ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsündeki otopsi merkezine kaldırıldı. Valilikten yapılan açıklamada, "Ölüm sebebi Adli Tıp Kurumu raporu ile belirlenebilecektir" ifadesi yer aldı.

Anadolu Ajansı 05.12.2019 - 21:09

Sakarya'da 21 yaşındaki genç evinde ölü bulundu (Kimyasal madde şüphesi)

Sakarya'da 21 yaşındaki genç evinde ölü bulundu, evde kimyasal madde olabileceği şüphesiyle apartman sakinleri tahliye edildi.

Alınan bilgiye göre, Erenler ilçesi Hacıoğlu Mahallesi'nde oturan Mehmet Ali Ç'den (21) haber alamayan yakınları, eve geldiklerinde genci hareketsiz buldu.

İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Servis ve polis ekipleri sevk edildi.

Yapılan kontrolde gencin hayatını kaybettiği belirlendi.

Bu arada polis ekipleri, kimyasal madde şüphesiyle apartmandakileri tahliye etti.

Olay yerine AFAD'ın kimyasal, biyolojik, radyolojik maddelere karşı eğitimli ekibi sevk edildi.

Mehmet Ali Ç'nin cenazesi, AFAD ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsündeki otopsi merkezine kaldırıldı.

Bu arada, olay yerine ilk giden ekip, tedbir amaçlı sağlık kuruluşuna tahlilleri yapılması amacıyla gönderildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Sakarya Valiliği, Mehmet Ali Ç'nin ölüm sebebinin Adli Tıp Kurumu raporu ile belirlenebileceğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, gencin ölüm sebebiyle ilgili olarak değişik kaynaklarda farklı açıklamaların yer aldığının görüldüğü belirtildi.

Konuyla ilgili tahkikatın başlatıldığı aktarılan açıklamada, "Ölüm sebebine ilişkin olay mahallinden gerekli numuneler alınarak yetkili makamlara gönderilmiştir. Ölüm sebebi Adli Tıp Kurumu raporu ile belirlenebilecektir" ifadesi kullanıldı.

"İÇİNE KAPANIK BİR ÇOCUKTU"

Mehmet Ali Ç'nin sınıf arkadaşı Ali Cem Atalar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sakarya Üniversitesi Kimya Bölümü 3. sınıf öğrencisi olduklarını söyledi.

Mehmet Ali Ç'nin içine kapanık biri olduğunu kaydeden Atalar, "Bize amcası söyledi, o şekilde haberimiz oldu. Mehmet çok içine kapanık bir çocuktu, derdi olsa bile bize söyleyeceğini sanmıyorum. Okulda gayet sohbetimizde, muhabbetimizdeydik, durgun bir halde değildi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...