Sakaryaspor'a stat müjdesi

Başbakan Erdoğan, play-off maçları sonunda Bank Asya 1. Lig'e yükselen Sakaryaspor'a TOKİ aracılığıyla 25 bin kişilik stat yapılacağını açıkladı.

Anadolu Ajansı 05.06.2011 - 19:36

Sakaryaspor'a stat müjdesi

İki sezon sonra yeniden Bank Asya 1. Lig'e yükselen Sakaryaspor'a stat müjdesi geldi.

Sıcak hava nedeniyle Sakarya mitingini uzatmadığını belirten Başbakan Erdoğan, açıklamayı, partisinin il başkanlığını ziyaretinde verdi.

"Büyekşehir Belediye Başkanı Zeki Bey'le konuyu görüştüm" diyen Erdoğan, "Yaklaşık 70 dönümlük bir araziyi alıyoruz ve 25 bin kişilik bir stadyumu Sakaryaspor'a yapacağız" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, il başkanlığında yerel basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Sakarya ile ilgili projelerinin sorulması üzerine Erdoğan, eğitim ve sağlıkta önemli adımlar attıklarını, üç organize sanayi bölgesinin sayısını altıya çıkardıklarını ve olimpik kapalı yüzme havuzunu hizmete sunduklarını belirtti.

Sakarya'da 5 bin kişilik spor salonunun temelini attıklarını anımsatan ve ''Bunu süratle bitireceğiz" dedi ve müjdeyi verdi:

"Bank Asya'ya Sakaryaspor'un çıkmış olması nedeniyle, daha önce de Sakarya Büyekşehir Belediye Başkanı Zeki Bey ile konuyu görüştüm, şu anda çok daha müsait, yaklaşık 70 dönümlük bir araziyi biz kendilerinden alıyoruz ve bu araziye inşallah 25 bin kişilik bir stadyumu Sakaryaspor'a yapacağız.

Bu stadyumu da TOKİ olarak yapacağız. Mevcudu TOKİ olarak alıp, değerlendireceğiz. Bu stadyumu da TOKİ olarak belediyemize herhangi bir yük olmadan çok kısa zamanda, öyle zannediyorum ki azami en fazla 2 yıl içinde o stadyumu bitirip standartlara uygun olarak Sakarya'ya kazandırırız."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...