Şakayla söyler Haldun Taner

Kabare Dev Aynası Tiyatrosu, yeni sezonda usta Haldun Taner’in oyunlarından derlenen Şakayla Söyler Haldun Taner ile sahnede.

Haberler 15.12.2011 - 16:08

Şakayla söyler Haldun Taner

Şakayla Söyler Haldun Taner, gülmece sanatının doruğu sayılan Vatan Kurtaran Şaban, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım oyunlarının en vurucu ve en eğlendirici skeçlerinden bir seçki.

Haldun Taner, bu oyunda balonları güleç bir yüzle patlatyor ve seyirci oyun boyunca kendisiyle eğlenerek hesaplaşıyor. Toplumun nabzı bu oyunla sahnede atıyor.

İsfendiyar oğlu Şaban bir gün Tapu Kadastro’da memurken bir anda kendisini Kültür Müsteşarlığı koltuğunda bulursa neler yapar? Kılık değiştirerek tüm sanat dallarını teftiş etmeye karar veren Şaban; çıplak heykellerin ve tabloların önüne nasıl geçecek? Konservatuar repertuarını nasıl değiştirecek? Kitaplara ve CD’lere nasıl müdahale edecek? Bir filmin senaryosunu kendi zihniyetine göre nasıl değiştirecek? Godot’u Beklerken oyununu engin (!) tiyatro bilgisiyle nasıl eleştiricek?

Bu çarpık uygulamalardan doğan komik sahnelere bol bol gülmek ve değişmeyen zihniyetimiz üzerine acı acı düşünmek, psikanaliz sahnesinde Vicdani’nin düştüğü acıklı durumdan ibret almak istiyorsanız bu oyunu kaçırmayın.

Yazan: Haldun Taner
Yönetmen: Ali Erdoğan
Işık ve Ses: Murat Kızılkaya
Oyuncular: Ali Erdoğan, İsmail Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Sibel Erkan, Cihan Bektaş, Merdan Kardan, Çağla Şadoğlu

16 Aralık Cuma 20:30 - Halis Kurtça KM (Kadıköy/Göztepe)
18 Aralık Pazar 18:00 – Kozzy Alışveriş Merkezi / Kozyatağı Kültür Merkezi
23 Aralık Cuma 20:30 - Kadıköy Barış Manço KM
24 Aralık Cumartesi 20:30 - Kadıköy Barış Manço KM

Sayfa Yükleniyor...