Saldırıya uğrayan sağlık çalışanı yaşadıklarını anlattı

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde maske uyarısı yaptığı bir hasta yakını tarafından saldırıya uğrayan sağlık çalışanı, yaşadıklarını, Israrla maskesini takmasını söyledim. Güvenliği çağırdık ama güvenlik gelmeden bana 2-3 kere küfretti zaten. Sonra gözüme yumruk attı. Yumruğu atınca gözüm patladı'' şeklinde anlattı.

DHA 28.09.2020 - 16:08

Saldırıya uğrayan sağlık çalışanı yaşadıklarını anlattı

İstanbul Tıp Fakültesi'nde maskesini doğru takması yönünde uyardığı kişi tarafından saldırıya uğrayan sağlık çalışanı, ''Şu an görme kaybım hala devam ediyor'' dedi. 

Gördüğü 3 günlük tedavinin ardından hastaneden taburcu olan Rıfat Babayiğit, saldıra uğradığı anları anlattı. Babayiğit, ''Israrla maskesini takmasını söyledim. Güvenliği çağırdık ama güvenlik gelmeden bana 2-3 kere küfretti zaten. Ben yine sesimi çıkarmadım. Gençtir bir şey olmaz dedim. Muayenesini oldu geri geldi'' dedi.

''YUMRUĞU ATINCA GÖZÜM PATLADI''

Geri döndükten sonra ters bakıyorsun dediğini söyleyen Babayiğit, ''Sonra gözüme yumruk attı. Yumruğu atınca gözüm patladı. Hemen acile aldılar. Ameliyat ettiler. Bugün de taburcu oluyorum haftaya Cuma yine kontrole geleceğim. Bir ameliyatım daha var” şeklinde konuştu.

''ŞU AN GÖRME KAYBIM HALA DEVAM EDİYOR''

Sağlığına kavuştuktan sonra maskesiz insanları uyarmaya devam edeceğinin altını çizen Babayiğit, şiddetin kendisini yıldırmayacağını söyledi.

Babayiğit, “Şu an görme kaybım hala devam ediyor. Bundan sonra da yolumdan şaşmayacağım. Maskesizleri uyarmaya devam edeceğim. Bu babam da olsa yine uyaracağım. Bir gözümü kaybettim, diye çekinecek değilim. Benim için insanlar önemli. 2 gözüm gitmiş önemi yok.Bizim vatandaşımız. Herkes birbirini uyarsın. Metrolar olsun, dışarısı olsun, yürüyenler olsun maskeleri düzgün kullanmayı söylesinler. Kimse çekinmesin” ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...