'Salıcı'nın istifasının istendiği doğru değil'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın istifasını istediği iddialarının doğru olmadığı açıklandı.

Haberler 30.10.2012 - 15:32

'Salıcı'nın istifasının istendiği doğru değil'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın istifasını istediği yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Keskin, iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Adnan Keskin, şunları söyledi:

''Böyle bir olay yoktur. Bazı yayın organlarında benim Genel Başkan'a bu konuda bir telkinde bulunduğuma ilişkin haberler de yer almaktadır. Bunlar da gerçek dışıdır. Ben Genel Başkan'la bu konuyla ilgili herhangi bir görüşme yapmadım. Genel Başkan'dan da bu konuyla ilgili herhangi bir girişimde bulunmasını istemedim. Zaten Genel Başkan'ın böyle bir girişimi olsa öncelikle benim haberim olur, il başkanının haberi olur. Biraz önce il başkanımla görüştüm, genel başkanın böyle bir talebi, isteği yok. Salıcı'nın istifasının istendiği haberleri gerçek dışıdır.''

'CUMHURİYET’E BİZ SAHİP ÇIKIYORUZ'
Salıcı, Taksim’deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında Atatürk anıtına çelenk koyma törenine katılan askerlere "Sizin korumanız gereken Cumhuriyet’e biz sahip çıkıyoruz" diye seslenmişti.

Sayfa Yükleniyor...